MALATYA - ANKARAGÜCÜ


Erol Hocayı dinledim, kaybedilen bir şey yok diyor. Türkiye Ziraat kupasında yarı finalist olduğumuz doğrudur. Ligde sıralamamız ise altıncılık, o da doğrudur, fakat puanımız 34 de kaldı. Ankaragücü’ne de yenilirsek puanlar eşitleniyor. Düşme gözünde gördüğümüz Ankaragücü ile puanların eşitlenmesi aynı zamanda şu manaya gelir. Daha alınmamış 27 puan var. Akhisar bile 19 puan kazandığında matematiksel olarak Ligde kalma durumu var. Yani puanı 40 yapmadan bize dahi rahatlık,  yok. Hesaplarıma göre küme düşme barajı 40 puan. Bu maçta 3 puanı alamazsak, inanın telaş başlar ve daha zor durumlara düşeriz.

  Sezonun 2. Yarısı başlamadan Lig üçüncüsü idik. Devre arası ocak transferleri bize iyi gelmedi. Sakatlıklar da yakamızdan düşmedi. Elbette büyük talihsizlikler yaşadık. Kadro kurmakta zorluklar çektik. Fakat üst üste alınan yenilgiler kimsede moral bırakmadı. Sanki içeride kaynayan bir kazan var, dışarıya da bir şey sezdirmiyorlar. Kaleci ERTAÇ ve stoper MURAT ın kadro dışı kalması da bu işin tuzu biberi oldu. Muhakkak bazı sıkıntılar var. Takımda sorunlar yaşanıyor. Suçlu kim, neden ceza verildi bilen yok. Her iki tarafı dinlemeden, bizim de kimseyi suçlama hakkımız yok. Kulaktan duyma bilgilerle de ben asla kimseyi suçlayamam. Bildiğim tek şey var. O da takımımızın gidişatı iyi değil.

  Geçen sezon, Aytaç ve Dening her nedense Erol Hoca tarafından bir türlü kabul görmedi ve bu sporcular Gilberto dahil Erol Hocanın tutumu yüzünden takımdan ayrıldılar. Yani Erol hocanın bu kişisel takıntıları, ta geçen sezondan var. Ama bu Ertaç ve Murat meselesinde gerçeklere vakıf değilim.

  Bu durumlar sadece bizim takıma mahsus değil, diğer takımlarda da buna benzer olumsuzluklar yaşanabiliyor. Dilerim ki alınan bu kararlar çok önemli Ankaragücü maçında takımımıza menfi yönden bir zarar vermez.

   Hala kadro sıkıntısı çekiyoruz. Bifouma düzelmedi, Kamara yeniden sakatlandı. Mina da oynamasa gene sendrom yaşarız. Ankaragücü son günde yaptığı olumlu transferlerle güçlendi. Şahsen ben korkuyorum. Bu hoca gene Perera ile başlamasa, tam inanırım ki, şimdiye kadar aldığı başarılar şans ve tesadüfi imiş. Fransa da iyi takımlarda oynamış, şampiyon olmamızda önemli katkılar sunmuş tabanca gibi bir Perera oynatılmıyorsa, işte o zaman anlarım ki bu Erol Hoca gerçekten sorunlu.

 Her şeye rağmen bizler taraftar olarak elimizden geleni yapalım, stadı doldurmaya çalışıp maç boyunca destek verelim de gerisi takım ve kadroya kalmış. Takip edenlerime en derin saygılarımı arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya