Kupada Final Yolu


Türkiye Ziraat Kupasında yarı finale kaldık. Rakibimiz de Galatasaray.  Galatasaray’ı elersek Ümraniye veya Akhisar’la final oynayıp Türkiye şampiyonluğuna uzanacağız. Pek ala, bunlar olur mu? Evet olur. Hem de bal gibi olur. Neden olmasın.

   Galatasaray’ın isteği Lig şampiyonu olup, şampiyonlar ligine direkt katılmak ve büyük paralar kazanmak. Lider olup şampiyon olmasa dahi Lig ikinciliği Türkiye Kupası kazanmaktan evladır. Zira Türkiye Kupası şampiyonu UEFA ya direkt katılır,  ama Avrupa Liginin getirisi Şampiyonlar Ligi gibi üst düzeyde değildir.  Daha doğrusu Lig ikinciliği, Türkiye Ziraat Kupası kazanmaktan daha iyidir. Lig ikinciliği de şampiyonlar ligine katılmanın yolunu açar. Yani Galatasaray kupa maçında bize karşı rotasyonlu kadroyla çıkarsa kimse eleştiremez. Hatay karşısına da yedeklerle çıktı. Az kalsın eleniyordu. İkili averajla kurtardı. Demek istediğim şu ki, Galatasaray Kupadan önce Ligi düşünmek zorundadır.

   Peki biz neyi düşüneceğiz? Elbette, deplasman maçında en azından bir gollü beraberlik kazanmak. İşte bunu da yapabiliriz. Takımımız da Camara hariç sakatlar düzeldi ve oynayacaklar. Camara da Antalya kampında koşulara başladı, fakat fizik olarak hazır değil, oynayabilir ama sakatlama riski var. Okuyucularım şunu çok iyi bilsinler ki bu futbolcu bize sakat gelmedi. Acı Badem hastanesinde tüm kontrolleri yapıldı sağlam olduğu tespitinden sonra sözleşme imzalandı. Onu idmansız diye çok yüklenip sakatlayan biz olduk. Tam düzelmeden oynatınca da sakatlığı yeniden nüksetti. Bu konuda yönetimin bir kabahati olamaz. İstanbul medyası en iyi transferi Malatya yaptı dediğinde göğsümüz kabarmıştı, hiç kimseye suç aramanın gereği yok.

   Bunun yanında iki eksiğimiz daha var. Kaleci Ertaç ve stoper Murat. Bu formda iki sporcumuz kadro dışı bırakıldı. Suçlarını tam bilmesem de kadro dışı kalmaları yanlış. İyi futbolcudan faydalanma yoluna gidilmesi gerekir, futbolcuyu kadro dışı bırakmak çok yanlıştır. Takıma zarar verir. Kabahati varsa para cezası verirsin. Futbolcu o zaman zarar görür işte, kadrodan atarsan, elbette zararı çeken biz oluruz. Yarın kart var, ceza var, Allah göstermesin sakatlık var. Amatör hoca bile bu hatayı yapmaz. Erol BULUT ya ben, ya onlar derse, yönetim ne yapacak. Bir Hoca, yönetimi ve takımı, bu kadar çaresiz bırakır mı?

  Kupanın final yolunda bunlar iyi olmadı. Umarım Antalya kampı verimli olur da, Galatasaray’ı eleriz. Önümüze gelen bu fırsatı da tepersek, Camara’yı sakatlayanlar ve iki sporcumuzu kadro dışı bırakanlar bunun vebalini ödeyemezler.

     Evet Galatasaray’ı geçersek şampiyon olacağız, bizim için bundan büyük zafer olamaz. Tüm dileğimiz burada 2-0 la geçtiğimiz Cimbomu İstanbul’da sendeletmek ve Malatya’da işi bitirmek. Takıma  güveniyorum, istediğimizi alacağız İnşallah ve şampiyon olacağız. Yeni Malatya stadı karnaval yerine dönecek. Malatya’nın yükselişi devam edecek. Beni takip eden tüm okurlarıma en derin saygılarımı arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya