Konya - Malatya


       Başarılı bir Milli aradan sonra Ligimiz yeniden başladı. Bizim maçımız Pazartesi günü Konya’da. Biz Konya’ya da yenilmiyoruz. Gene yenilmeyeceğiz. Hatta yeneceğiz. Artık sakatımız kalmadı. Sergen Hoca, iyi bir 11 ile çıkarsa, Konya’yı yener geliriz. Ben sürekli iddia ediyorum. Bizim kadromuz sol bek hariç mükemmel. Konya’dan aldığımız Fofana Ligimizde çalımla en çok adam geçen futbolcu seçilmiş. Zaten Konya’yı pişman edecek sporcularımız da onlardan transfer ettiğimiz  Jahovic ile  Fofana olacaklardır.  Şu anda Ligin gol kralı olan Jahovic iyi top aldığı zaman affedecek sporcu değil. Zaten futbolculuğunu fazla beğenmem ama adam golcü. Yani tabelayı değiştiriyor. Oynadığı 10 maçta 10 gol atmış. Jahovice de en iyi asistleri yapan Guilherme gibi bir eşsiz futbolcumuz var.

      Her futbolsever kafasında bir 11 yapar, sakat ve cezalı olmadığı takdir de benim sahaya süreceğim 11 i yazmak istedim.  FARNOLLE.  CHABEKA, MİNA, HADEBE, SAKIP. ROBİN YALÇIN, ACQUAH, GUILHERME. BIFOUMA, FOFANA ve JAHOVIC. Hatta Hadebe sol bek oynayabilse, Sakıp’ı da oynatmam. Mina ve Robin Yalçın tandem stoper oynar, Hadebe de sol bek. Tabi ki bu benim düşüncem. Donald ve Chaaleli ilk 11 ime giremez. Sergen Hocadan iyi bilecek değilim. Zira 24 saat onlarla beraber olan da o dur. Ben kadromuzun güçlü olduğunu hep savunuyorum. Ligde şu anda bizden daha güçlü kadroya sahip olan 3 takım var. 1- Galatasaray, 2- Başakşehir 3- Fenerbahçe. Sakatları düzelir ise Trabzon kadrosu da bizim ayardadır. Bu da şu demektir. Sezon sonunda biz bu ligi ilk 4 içerisinde bitiririz.

     Konya maçını alırsak, Fener maçına kadar da zor maçımız yok. Ama ben zorlardan değil kolay maçlardan korkarım. Mesela Alanya ve Antalya maçlarını gördünüz. Bizi yenecek takımlar değiller ama futbol nankördür. O gün tutturamaz isen birde bakarsın hiç olmayacak takıma yenilmişsin. Gene de disiplini elden bırakmamak lazım. Mina gibi stoper iki disiplinsiz davranışı ile Alanya yenilgimizi hazırladı. Ama sporculuğuna ben şapka çıkarırım.

    Konya kendi sahasında önce bize yenilmemek için oynayacak. Bizim defans gol yemediği takdirde, biz Konya’dan galibiyet ile döneriz. Hiç merak etmeyin. Konya az yiyen az atan bir takım. Bizimle oynayamaz. Malatyaspor’un en büyük özelliği gol üretmesidir. Zaten bu ligin en çok gol atan takımıyız.  Bu önemli özelliğimiz, Konya’da devam edecektir İNŞALLAH.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya