KONYA – MALATYA


İlk maçta evimizde yenildiğimiz Konyaspor, Süper Lig  sıralamasındaki önemli rakibimiz. İlk beşe giren takımların UEFA şansları olduğu için, bu maç Malatya açısından çok önemli, adeta altı puanlık bir maç. Ve Malatya bu maçı da kazanacak güçte görünüyor.
Kupa maçında rotasyonlu bir kadroyla sahaya çıkan takımımız, Konya maçına büyük önem verdiğini vurgulamıştır. Yaptığı 9 transferle olumlu bir ara geçiren Malatya, 9 transferden 6 sporcuya oynama şansı vermiştir, her altısı da göz doldurmuştur. Alınan 20 yaşlarındaki gençlerden Şahan, Elazığ’a kiraya verilmiştir.  Fener’den alınan Yiğithan ise hala sakatlıktan kurtulamamıştır. Açıkçası bu yapılan 9 transfere de bonservis bedeli ödemeyen Malatyaspor, transferlerde gerçekten çok başarılı olmuştur. Aboubakar ve Bifouma süper transferler olarak Türkiye medyasında da öne çıkmıştır. Ve kalan 14 maçımızda da tüm başarılarını ortaya koyacaklardır. Buna rağmen Konyaspor transfer tahtası kapalı olduğu için, son 14 maçını da aynı kadroyla sürdürecektir. Bir puan farkla Konya’nın üstünde olduğumuz için kesinlikle yenilmememiz gereken bir maç.
Takımımız Yiğithan hariç tam kadro bu maça hazır. İyi ve gününde olacak bir kadro ile maça çıkarsak, bu maçı alabileceğimizi düşünüyorum. Muhakkaktır ki bu en iyi kadroyu da yine 24 saat kadrosuyla birlikte olan bu ligin en başarılı hocası Erol BULUT’ dan başkası bilemez. Biz Erol Hoca’ya sonuna kadar güveniyoruz. O büyük hoca Konya maçı planını çoktan hazırlamıştır. Zaten Konya’yı yenip gelirsek Beşiktaş da karşımızda tutunamaz.
Şu anda Ligde 4. Kupa da ise yarı finale yakınız. Son 5 yılda elde edilen başarıları Malatya futbol tarihinde hiçbir zaman yaşamadı. Bu başarıları Malatya’ya yaşatan, büyük Başkan Adil Gevrek, Sportif Direktör Ali RAVCI ve son 2 sezonda da Erol BULUT Hoca… Hepsini candan ve yürekten kutluyorum. Ve içtenlikle diliyorum ki bu başarılı üçlü devam eder. Bu başarılı isimlerle de İNŞALLAH şampiyonluklara kadar ulaşırız.  Yazılarımı takip eden siz saygıdeğer okurlarıma da saadetler diliyorum.
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya