Kasımpaşa - Malatya


Süper Ligde üçüncü sezonumuz ama İstanbul’da hiç galip gelemedik. Şeytanın bacağını bu hafta kıracağız. Allahın izniyle İstanbul’da ilk galibiyetimizi alacağız. Açık ve net söylüyorum bu Ligin en kaliteli kadroları Fener ve Başakşehir’de. Galatasaray’ın kadrosu bile bizden iyi değil. Futbolcuları pahalı ve isimli olabilir, oynamadıktan sonra takım ruhu olmadıktan sonra hiçbir başarı elde edemezler. Bizim kadro daha başarılı olacaktır. Lütfen buna inanın. Biz bu Ligi şöyle veya böyle ilk dört içinde bitireceğiz. Ben başta Başkanımıza, Sergen Hocaya, Ali Ravcı’ ya ve bu güçlü kadroya güveniyorum.

Bu ligde bileğinin hakkı ile şampiyon olan iki takım vardır. Biri Trabzon, diğeri de Bursa. Diğerlerinin masa başı oyunları, teşvik primleri ve lobi faaliyetleri ve hakem atamaları her zaman olmuştur. Şu hakemi istemem veya şu takımın maçına neden bu hakemi verdiniz gibi duyumlar hiç eksik olmamıştır. Ben belgesiz konuşmam ama geçen sezon Galatasaray’ın son iki maçına verilen hakemler neden cezalandırıldı? Sebepsiz kuş bile uçmaz.

Bir takıntım var. Bu sezon hiç olur-olmaz demeyin. Şampiyon Fenerbahçe olacak. Zira hem kadroları iyi, hem de lobileri güçlü. Üstelik TFF Başkanı da Fenerin eski ikinci başkanı. Bunların hiç biri beni bağlamaz aslında. Yazmamın sebebi elbette Malatyaspor. Bu şampiyonluğa oynayan 3 büyük kulübün en büyük mahareti, kendisine puan olarak yakın takımları vurdurmaktır. Mesela Malatya, Alanya, Trabzon ve Başakşehir takımlarının maçlarını yönetecek hakemlerin atamasını bile bunlar yönlendirmeye çalışır. Lobi faaliyetleri ve masa başı oyunları dediğim bunlardır. Zaten bir hakem istediği takımı her an mağlup ettirebilir, hiç kimsenin de ruhu duymaz. Önce bir haksız sarı kart, futbolcu zaten itiraz edecektir. Arkasından da kırmızı kart. Raporunda da şöyle yazacaktır: Sarı kart gösterdim diye küfretti. Tabi Allah’tan başka duyan yok. İşte bunun içindir ki bu maçımızın hakemi Halis Özkahya’dan endişelerim var. Ne zaman maçımıza kaşarlanmış bir hakem verilse, bende şek ve şüpheler başlar. Konya maçına 2-0 dedim oldu. Kayseri maçına 4-0 dedim oldu. Ama bu maça bir şey diyemiyorum. Zira hakem Halis’ten korkuyorum.

Rakibimiz eski Kasımpaşa değil, Ziraat Kupası maçında turu zor geçti, yani hakem entrikası olmasa rahat yener geliriz. Jahovic Deplasmanda başarılı olamıyor. Keşke yerine Bifouma oynatılsa. Benim diyeceklerim bu kadar.

SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya