Gençlerbirliği Malatya


       Maç, Cuma günü saat 20.30 da.  Ankara’dan 3 Puanla dönmek istiyoruz. Kadromuz bu maçı alabilecek dirence ve teknik üstünlüğe sahip ve daha kaliteli bir kadrodur. 3 puan haricinde hiçbir skor işimize yaramaz. Zaten galibiyet olmazsa üst tarafları zorlama amaç ve isteğimizden de uzaklaşabiliriz. Feneri hakem sayesinde elinden kaçıran takımımızın bu maçı farklı kazanacağına inanıyorum.

      Sadece bu maçı değil, kalan 5 maçtan en az 12 puan çıkarmalıyız.  Alanya altımızda kaldı, sıra Sivas ta. Bir daha yazıyorum bu ligin en güçlü kadrosu ve derinliği Başakşehirde. Bizim kadromuz da güçlü. Ancak derinlik yok, kulübe yetersiz kalıyor. Ocak ayında muhakkak bilinçli ve dirayetli en az 3 transfer yapılmalıdır. Ben hala Jahovice bir alternatif ismin alınmasından yanayım. Sol bek Sakıp ta düzelmeler sezinliyorum. Ancak Hala isabetli orta atamadı. Bu sezon takıma yapılan en başarılı transfer kesinlikle Acquah tır. Artık Buğra Çağıran, Yiğithan Güveli ve Ahmet Ildiz gibi isimler satılmalı veya kiraya verilmelidirler. Açıkçası yedek kulübesi tam manası ile güven vermelidir.

       Başkan ve yönetim 5 senedir görevlerini çok üstün başarı ile ifa etmektedirler. Hem sportif, hem de mali başarılar üstüne koyarak devam ediyor. Borcu olmayan, hatta kasasında parası olan ender kulüplerdeniz. Başkanımızı bir kez daha yürekten kutluyorum.

      Bu maçımızın hakemi Denizli maçımızı yöneten Zorbay KÜÇÜK tür. Eski futbolcumuz Feyzullah’ın Oğludur. Ne yazık ki babası ile görüşmemektedir. Hakem yönünden bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Tarafsız ve istikbal vadeden başarılı adil bir hakemdir. Hani derler ya gol attınız da hakem mi vermedi?  Evet, Mete Kalkavan buz gibi golümüzü iptal etmiştir. İnşallah, Gençler maçında böyle bir hüsran yaşamayacağız. Hak eden kazanır.

     Öyle düşünüyorum ki Gençler maçı ile birlikte yeni bir galibiyet serisine başlayacağız. Rakibin Kasımpaşa’yı,  deplasmanda yenmesi hiç önemli değildir. Biz gerçek futbolumuzu oynadıktan sonra Gençlerbirliği bize dayanamaz.

SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya