Gaziantep Malatya Maçı


  İlk yarının son haftasında Gaziantep’te olacağız. Yensek bile, Rize mağlubiyetini telafi edemeyiz. Çünkü Beşiktaş galibiyetinden sonra ilk yarıyı en az 27 puanla bitirmek istiyorduk.

  Ben Gaziantep’te 20 yıl İthalat ve İhracat yaptım. Güneydoğu İhracatçılar Birliğini kurdum aynı zamanda Türkiye Canlı Hayvan İhracatçıları Ortak Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüm. 1983 yılında Gaziantepspor Yönetim Kurulunda bulundum. O zaman Gaziantep 1. Ligde Malatya ise 2. Ligdeydi. Ama Malatyaspor’un Başında Saygıdeğer dostum Nurettin Soykan vardı. Sezon sonunda yenilmeden şampiyon olmuştuk.

  Elbette ben Gaziantep’te kazansam bile öz MALATYA evladıydım. Ve memleketimin futboluna hizmet etmeye başladım. Soykan’dan sonra Başkan Turan Çevik ve Nurettin Güven Yönetimlerinde de Transferler de çalıştım. Gaziantep’ten Bünyamin, Ünal ve Bekir’i,  Adana’dan Feyzullah’ı,  İnegöl’den Şehmuz’u Denizli’den Erol ve Eskişehir’den gidip Nihat Atacan Hocayı getirdim.  Sercinho, Eder ve Carlos transferlerine de katkı sundum. Sporcuların ikna paralarını ve harcamaları da hep kasamdan ödedim. Bu hafta Gaziantep’le oynayacağımız için bunları yazmak geldi içimden zira üstelik Gaziantep’ten evliyim. Malatya Beşiktaşlılar Derneğinin de Kurucu Başkanıyım. Ama hepsini Malatya ve memleketim için yaptım. İnsanın kendi takımı, Süper Ligde olursa başka takım tutulur mu? Her zaman takımıma maddi-manevi destek olmaya çalışıyorum.

  Öyle isteklerim var ki, olmayacak şeyler değil. Bu sezon Ziraat Kupasında Final oynamak, gelecek sezon Şampiyonlar Ligine katılabilmek. Kadromuz çok güzel hatta Sivas’tan bile üstün. Fakat yanlış oynatılıyoruz. Her hafta bir başka kadro olmaz. Yine Donald, Murat ve Ahmet Ildiz ile oynarsak Gaziantep’e de yenilir geliriz.  Sergen Hoca adeta hata girdabında boğuluyor.

  Zaten bu Hakem Bahattin Şimşek bize iyi gelmiyor, üst üste maçımıza veriyorlar. Bu hakemle bir tek Kasımpaşa’yı burada 2-1 yenmişiz.  Antalya 3-0, Galatasaray Kupa 5-2 yenilmişiz. Fakat yönetimi kötü değil. Belki bu sefer iyi gelir. Aydın Bölgesi hakemi Şimşek Üst klasman.

  Dilerim bu hafta Jahovic in yerine Bifouma ile başlar. Sağ kanat Gökhan, Sol kanat Fofana olursa bence doğru olur. Jahoviç 7 haftadır sahada yok. Tek isteğimiz Galibiyet.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya