EROL BULUT


Geçen sezon Ertuğrul SAĞLAM takımı bırakınca, tam yetkili olarak  Yeni Malatyaspor teknik direktörlüğüne getirilen Erol Hoca, Almanya’dan diplomalı, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Avrupa takımlarında, daha çok sol bek olarak futbol oynamış bir değerdir. Başakşehir’de  Abdullah AVCI’nın yardımcılığını yaparken, Malatya sayesinde direkt süper lig hocalığına getirilmiş ve ülkemizin on sekiz adamından biri oluvermiştir. Gelişiyle Malatya takımı bir ivme kazanmış ve ligi onuncu sırada tamamlamıştır. Malatya halkı da Erol Hocayı çok sevmiştir. Ve bu sezon takımımızın şu anda 4. Sırada ve Ziraat kupasında yarı final aşamasında olması da ayrıca büyük başarıdır. Daha doğrusu elindeki kadroya rağmen ligimizin en başarılı hocasıdır.
   Yeni Malatyaspor son 5 sezonda 2 şampiyonluk kazanarak süper lige yükselmiş ve son iki sezonda Erol Hocanın başarılarıyla bu dereceleri yakalamıştır. Tabi bu 5 sezonun başkanı Adil GEVREK’tir. Bir de  üzerinde fazla  durulmayan bir usta vardır ki oda, Teknik Direktörlük A Diploması ve aynı zamanda Sportif Direktörlük diploması sahibi sayın Ali RAVCI’dır. Şimdiye kadar gelen başarıların hepsinde Başkan Adil GEVREK ve Ali RAVCI’nın adı vardır. Süregelen yönetim ve transferlerde başrol oynamışlardır. Muvaffak olmanın ötesinde bugün başarılı Erol hocayı da bulup getiren, bu yönetimdir.
   Zaman en iyi göstergedir, yönetim mi yoksa Erol Hoca mı başarılı diye sorulsa ben ayırt etmem, bu üçlü sac ayağı ayrılmamalıdır. Adil GEVREK, Ali RAVCI ve Erol BULUT birlikte olduğu sürece Allahın izni ile başarılar artacaktır. Ben de bu birlikteliğin idame etmesinden yanayım.
   Ancak ne yazık ki Erol hoca Malatya’da kalmayı pek düşünmüyor. Sezon başında bazı görüşmelerde bulundu, iyi bir takım bulsa gidecekti. Bulamayınca da gene Malatya Erol Hocayı sahiplendi. Malatya ya faydaları oldu bu doğrudur. Fakat bence Malatya, Erol Hocaya ziyadesiyle faydalı oldu. Türk futbolunda isim yaptı ise bu da bir gerçektir ki, MALATYA sayesinde oldu.
    Her insan hata yapabilir. Erol hoca da bazı belirgin hatalar yaptı, mesela geçen sezon maçımızın arifesinde, şampiyonluk adayım Başakşehir dedi. Aytaç ve Denning i hiç sevmedi, gitmelerine çanak tuttu. Alt yapımıza katkı sunmadı ve arkadaşının oğlu Mustafa Eskihallaç’ a şans tanıdı. Birde istifa rüzgarını estirip fiyatını artırdı, hocalığına saygı duyarım ama, bu hatalarını da bir gazetecilik görevi adledip söylemem gerekir.
    Ben şahsen, önümüzdeki sezonda Malatya’da çalışmasını isterim ama o bu sezon sonunda ayrılır ve gider. Kafası hep Almanya’da, orda çalışmak istiyor. Bunları yazmamın sebebi, şimdiden gelecek sezon hazırlıklarının yapılması ve iyi bir teknik direktörün tespiti içindir. Orada Ali RAVCI olduktan sonra, Allah’a şükür benim hiçbir kaygı ve tasam olamaz, zira Malatyaspor’un bu günlere gelmesinde bence en büyük pay onundur. Teknik direktörler başarıyı hazır adamda ararlar, alt yapıyı önemsemezler, ben derdim alt yapı, yani en azından iki Malatyalı çocuğun bu takımda oynaması. Bu yönetim bunu da başaracak, Allahın izni ile, yeni saha yapılıyor, U 17 Takımı da Antalya kampına dahil olmuştu. 200 Genç sporcumuz var. Murat UÇKUN hocaya da güveniyorum, olacak İNŞALLAH. Yeter ki gençler değer veren bir teknik adam bulalım.
    Malatyaspor’a yarınlar da en büyük desteklerimizi vermek arzusuyla hepinize en derin saygılarımı arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya