Bursa - Malatya


Türkiye Ziraat Kupasında 16 Takım kaldı. Bunlardan biri de bu sezonun en başarılı takımı Malatya spor. Başakşehir, bugün için lider ama bizim bütçemiz ve kadromuz o takımın ancak yedide biri. Yani bu dar kadro ve en düşük bütçeyle Süper Lig 2. Si olmuşuz. İşte bundan dolayı gerçek başarılı takım, TRT, NTV ve A Spor’ un hiç ilgi göstermediği,  bu ligin en başarılısı  MALATAYSPOR’ dur. Bu hafta sonu, Süper Ligde şampiyon olmuş bir takımla oynayacağız. Başarımızın tesadüf olmadığını göstermek ve İstanbul medyasına gereken dersi vermek adına bu maçı da almamız elzemdir. Biz korkmuyoruz ve en az bir puanla döneceğiz, fakat Bursa, önceki hafta kendi sahasında Antalya’ ya 2-0 yenilmişti. Bu hafta da yenilirse uçurumun üstüne gelecek ve işler karışacak, hatta Samet hoca istifanın eşiğine gelecek. Bunun içindir ki Bursa şu an bir korku ve panik içinde. İşte yaşadıkları bu sendrom onları çok zor durumda bırakacak ve bize karşı çok agresif olacaklar. Benim yegane endişem Sadık’ın yaptığı gibi, hata ve kırmızı kart olayıdır. Yoksa Bursa bizi yenemez. Diğer bir çekindiğim konu da, Mina ve Murat ilk defa yan yana oynayacaklar. Bu ikili anlaşamasa işimiz zorlaşır.

       Sahaya FARNOLLE, ISSAM, MURAT, MİNA, ERKAN, MURAT AKÇA, DONALD, GUILHERME, ADEM, BOTAIP VE EREN.  Kadrosuyla çıkacağımızı umuyorum, ALEKSİC ve Murat YILDIRIM da kadro da olabilir. Tabi bu Ligin en başarılı Teknik Direktörü Erol hocanın bileceği bir konudur. Ben sadece ön görümü yazdım. Eren’i özellikle yazdım. Attığı gollerle TFF 1. Lig de Şampiyon olmamıza büyük katkı sunan Eren TOZLU gerçek bir golcüdür.  Gol şansı da çok yüksektir. Daha önceleri kendi mevkisinde (SANTRFOR) oynasaydı daha fazla gol atardı.  Aleksic’ inde gol şansı iyi.  Ama sahaya 11 kişi çıkacağına göre bu hocamızın tercihine kalmış. Ahmet İLDİZ de başarıyı yakaladı. Elbette hoca performanslarına göre en doğrusunu yapacağına inanıyorum. Zira 7/24 saat onlarla iç içe olan ve futbolu bizden daha iyi bildiğine göre doğru kadroyu çıkaracak odur. Yani kimse şu niye kadroda yok diye gereksiz yere eleştiri yapmasın. O kadroyu hocamızdan daha iyi tanıyan ve bilen olamaz.

     Yine üzerine basarak diyorum ki taraftar faktörü çok mühimdir. İstanbul-Bursa uzak değil, maçta Pazar günü. Bu maça gidilmez de ne yapılır? Umarım yönetim otobüs de kaldıracaktır. El ele, omuz omuza ve can cana takımımızı destekleyelim. Daha bundan iyi bir takım olamaz.

     Devre bitince yazılarım ve çalışmalarım Alt yapı üzerine olacaktır. Bu boşluk alt yapı için çok önemli bir fırsattır. Alt yapı ile ilgili çok yazdım, ama yetmiyor. Üretmedikten sonra taşıma su ile değirmen dönmez. Değirmenin suyu senin olmalı ve gür akmalıdır. Diğer kulüpler borç batağında. O duruma düşmemek için üretmek zorundayız.

     Yazılarımı takip eden herkese en derin saygılarımı arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya