Bu Stat Nasıl Dolar


     Bu konu hakkında defaatle yazdım ama dinleyen yok. Bir daha yazıyorum. Yönetim ve takım şehri kucaklayamadı. Malatyaspor bu şehrin içeride ve dışarıda ki tüm Malatyalıların ortak paydasıdır. Yani her Malatyalının, hatta Avrupa'da başarılı olursa herkesin takımıdır. Öncelikle yönetim kongre üyeliğini açık tutmalıdır, her Malatyalı üye olabilmelidir. Kongre üye sayısı artırılmalıdır.

     Malatya'nın önündeki EVKUR ibaresi kalktı, çok da iyi oldu. Hiçbir marka Malatya'dan büyük olamaz ve önüne geçemez. Şimdi sıra YENİ kelimesinin kalkmasında. Bu da zor değil. Tüzük değişikliği ve efsane Malatyaspor' un borcu ödenirse bu işte çözümlenir. Yeni kelimesi bazı Malatyalılara negatif çağrılar yankılıyor, bunun içindir ki, kendilerini taraftar ilan edip maça da gelmiyorlar.

     Elbette güçlü takımların güçlü de sponsorları olacaktır. Kaç yıl EVKUR ve BATTALBEY bu sorumluluğu taşıdılar ama artık Malatya bir Avrupa takımı oldu. Yani daha fazla para verebilecek güçlü sponsorlara ve büyük markalara ihtiyaç var. Ülkemizin ilk yüz zengini arasında birçok Malatyalı firma var. Bunlardan RÖNESANS birinci sırada. Ahmet ÇALIK grubu, LCWAİKİKİ ve ACIBADEM gibi firmaları sayabiliriz. Bu büyük markaları sponsor yapmak da diplomasi ve lobi çalışması gerektirir. Hüsnü niyetle açıklıyorum, Malatya iktidar partisine yüzde yetmiş oy veriyor. Bu potansiyelden çok mantıklı şekilde yararlanabiliriz. Milletvekillerimiz, üç Belediye Başkanımız Malatyaspor Başkanı Adil GEVREK ile birlikte, Sayın Cumhurbaşkanının yanına gitseler ve nazik bir talepte bulunsalar, bir telefonla Cumhurbaşkanı bu işi çözer en az 4 büyük markanın sponsorluğunu kazanırız. Bir sezonda en az yüz milyon reklam geliri elde ederiz. Bu gelirler olursa her iş kolaylaşır. Fazla teferruata gerek kalmaz.

       Bir gerçek var, stat uzak. Maç günleri 5 ayrı noktadan belediye otobüsleri ücretsiz olarak hizmet vermelidir.  Ayrıca Başkan ve yönetim il yöneticileriyle, halk içine girift olup toplantılar düzenlemelidir. Parti sağ-sol ayrımı yapılmadan tüm sosyal gelişmeler için kararlı adımlar atılmalı ve herkesle kucaklaşmalıdır.

      Her şeyin başı sevgidir. Sevgiyi kazanmak içinde demokrat olup ayrım yapmadan her Malatyalı ile temasa geçilirse, tatlı dil güler yüz ve mütevazılık öne çıkarsa kaynaşma gerçekleşir. Beş yıldır üstüne koyarak başarılarını idame ettiren bu Başkan ve yönetimin bu işlerin de üstesinden geleceğine inancım tamdır.

 SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya