Beşiktaş - Malatya


   3. Sezondur Süper Ligde yenemediğimiz tek takım Beşiktaş. Gaziantep FK ile de henüz oynamadık. Üstelik İstanbul da hiç galibiyetimiz de yok. Sergen Hocanın moralini düzeltebilmesi,  Sivas maçının hezeyanını atlatabilmesi için bu maçı kazanması gerekiyor. Beşiktaş’ı İstanbul da yenmek elbette kolay değil. Bence Malatya yine yanlış kadroyla çıkmasa, ekip olarak Beşiktaş’tan daha kötü değil. Yenebilecek gücü var. Önce, 5-6 haftadır hiçbir katkısı olmayan Jahovicten vazgeçmelidir. Bifouma Avrupa takımlarında santrforda oynadı. Süratli, top alış-verişini bilen üstelik gol şansı olan tecrübeli ve usta bir futbolcu. Gökhan’dan da Beşiktaş’a karşı vazgeçemeyeceğine göre, İleri üçlüyü Sağ kanat Gökhan, sol kanat Fofana ve santrfor Bifouma olarak Oynatmalıdır. Orta merkezde Donalt faydalı olamıyor. Baskı kuramıyor, top kapamıyor. Bu maçta düşünülmemeli. Orta saha,  Robin Yalçın, Acquah ve Guilherme den oluşmalıdır. Geri dörtlü ise, Chabeka, Mina, Hadebe ve Sakıp olmalıdır. Tabi ki bir futbol adamı ve köşe yazarı olarak bu benim görüşümdür.

    Söylediğim bu kadro çıkarsa inanıyorum ki Beşiktaş’ı yeneriz. Fakat Sergen Hoca Jahovicten vazgeçemez. Biz gene bir kişi eksik oynarız. Ve maç gecesi uykumuz kaçar, yine Hoca hakkında eleştiri de bulunuruz, bunun da kimseye faydası olmaz.

    Bu sezon hakemlerden çok çekiyoruz. Maçın hakemi Y. Kemal UĞURLU Ankara bölgesi üst klasman hakemidir. Bizim epeyce maçımızı yönetti. En son Kayseri’yi 4-0 yendiğimiz maçta görev almıştı. Onunla Göztepe’yi iki kez yenmişiz, Feneri 1-0 yenmişiz. Erzurum’u 3-1 ile geçmişiz. Burada Kayseri ile 1-1 Berabere kalmışız. Ne yazık ki tek yenildiğimiz maç Beşiktaş. Evimizde 2-1 mağlup olmuşuz. Tüm maçlarını da izledim. Hakemlik bir olay olmadı. Dilerim bu maçta öyle olur.

  Bu ilk yarıyı en az 27 puanla bitirmeliyiz ki geçen sezonun gerisine düşmeyelim. Onun için bu maçta en azından 1 puan umuyorum. Deplasmanda bir maç fazla oynadık. İlk devre 27 puana ulaşırsak geçen sezonun üstüne çıkarız İNŞALLAH.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya