Antalya - Malatya


Üçte üç yapan Ali RAVCI’nın  beşte beş yapacağına inancım tamdır. Malatya için, Lig bitmiştir. Bu sezon başarılı geçmiş, Türkiye Ziraat Kupası’nda  Yarı Final oynamışız, Ligi de beşinci olarak bitirmişiz. Mütevazi  bir Anadolu kulübü adına , bundan iyisi olmaz.

   Önümüzdeki sezonu iyi değerlendirebilmek adına,  hemen harekete geçmeli, çatı kadroyu elde tutup, eksik yerlere tam atış nokta transferler yapmalıyız. Bana göre bırakılmaması gereken isimler, kaleci Ertaç, Issam Chabeck,  Mina, Aleksic, Guilherme, Bifouma, ve Kamaradır. Guilherme ve Kamara kiralıktır. Ya Bonservisleri alınmalı, ya da yeniden kiralık sözleşme yapılmalıdır. Yine aynı zamanda kadroda  Farnolle, Bülent, Mustafa Akbaş, Perera, Donald ve Adem de kalabilir ama yukarıdaki yazdığım isimler bu takımın omurgasıdır. Bu omurga mutlaka elde tutulup sözleşmeleri yenilenmelidir.  Mutlaka alınması gereken mevkiler, sol bek, stoper, ön libero, playmaker  orta saha ve pivot santrfor. Yani beş tane çok kalite sporcu, tabi bana sorulursa yerli ve yabancı isimler de  önerebilirim. Zira Nurettin  Soykan, Turan ÇEVİK ve Nurettin Güven döneminde yaptığım transferler de bellidir. Zaten yöneticilikte en vurgulayıcı konu yapılan transferlerdir. Ben bu hassas konuda yine de Ali RAVCI’ya güvenirim.

    Diğer önemli bir konu ise Altyapıyı  tesis ve teknik olarak mükemmel bir şekilde geliştirmektir. Ben bu gayreti başkanda sezinliyorum. Üzerinde durduğum en önemli konu ise ŞAMPİYON Olup 3. Lige yükselen Yeşilyurt Belediye sporun PİLOT takım yapılmasıdır. Altyapısında iki yüz futbolcu olan Malatya, bu gençleri nerede ve nasıl değerlendirip futbolcu yapacak. Bu fırsat muhakkak değerlendirilmelidir.

   Benim üzerinde durduğum ince bir husus daha vardır. Kimse Malatya’dan daha üstün olamaz. Malatya’nın önündeki EVKUR ibaresi öncelikle kaldırılmalıdır. Zaten formanın sırtında EVKUR yazıyor, bu yeter. Yeni ibaresi de kalkmalıdır. Daha güçlü sponsorlarla anlaşıp bu işte halledilmelidir. Özellikle bu konuyu Başkana aktardım. O da ilgileniyor. Efsanenin borçları ödenirse kongrede bir tüzük değişikliği ile bu mesele de sonuçlanır. UEFA ya gidecek takımın adının önünde bu ibarelerin bulunması da koca bir ayıptır.

     Evet isteklerim uzun ve derin ama düzeltilmesi elzem olan konulardır. Antalya’da galip geleceğimize inandığım ve bizim adımıza lig sonuçlandığı için maçın üzerinde  fazla durmadım. Okurlarıma en derin saygılarımı arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya