Antalya - Malatya


  Önümüzdeki 4 Maçta 4 Galibiyet bekliyorum. Antalya, Denizli, Konya ve Kayseri. İkisi dışarıda ikisi de içeride. Biz bu 4 Haftayı dediğim gibi değerlendirebilir isek, Süper ligde kesin söz sahibi oluruz. Zaten bu devre 2 adet zor maçımız kaldı, İçeride Fenerbahçe, dışarıda Beşiktaş. Hesaplamalarıma göre ilk yarıyı 3. Bitirebiliriz. İşte bu çıkış için Kasımpaşa maçını 3-0 Kaybeden Antalya deplasmanı çok önemli.

  Antalya’nın morali bozuk. Bülent Korkmazı istemeyen sporcular var. Bu fırsatları mutlaka değerlendirip, Antalya’dan 3 puanla dönmeliyiz. Bifouma da takıma katılabilseydi, galibiyetten şüphem olmazdı. Sergen hocanın tercihine karışma hakkım olmasa da, Eren varken, Buğrayı oynatmasını anlamlandıramıyorum.

   Donald tam umduğum seviyesini yakalayamadı. Stoper tandeminde Mina ve Hadebe ikilisi oynasa, Robin Yalçın ön liberoya yani 6 numaraya gelse daha da faydalı olur düşüncesindeyim. Kendi düşündüğüm 11 yazmak gerekirse FARNOLLE, CHABEKA, MİNA, HADEBE, SAKIP. ROBİN YALÇIN, ACQUAH, CHALELİ. GUILHERME, FOFANA VE JAHOVİC. İşte bu kadro benim Antalya maçını kazanacak idealım. Bifouma sakatlıktan dönerse, CHALELI ilk 11 den kesilir, Onun yerine GUILHERME oynar. Sağ açığa ise BIFOUMA gelir. Elbette ki bu benim acizane fikrimdir. Yoksa Sergen Hocadan iyi bilecek değilim. Zira 24 saat sporcularla birlikte olan o dur.

   Antalya deplasmanından 3 puan gelir ise işte bu takımımızın çıkış startı olacaktır ve kalan 3 maçı da kazanıp, İnşallah 4 te 4 yapacağız. Ve inanıyorum ki bu sezon daha da başarılı olacağız. Şu anda Alanya lider ama bizim takım Alanya dan çok daha kalitelidir.  3 defans hatasında 3 gol yedik ve yenildik. Fenerbahçe de aynı defans hatalarını yaptı onlar da 3 yedi. Ee işte futbolda bu hesapta olmayan işler de var.

  Antalya maçında bu şansızlıkların olmaması temennisiyle Malatyasporumuz’a üstün muvaffakiyetler diliyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya