Ankaragücü - Malatya


      Ligin 4. haftasında Ankara'da olacağız.  Oynadığımız 3 maçta en az 6 puanımız olmalıydı. Beceremedik. Bu hafta da galip gelemesek, korku çanları başlar. Her ne pahasına olursa olsun bu maçı kazanmalıyız. Takımımız kötü değil.  Alanya maçında çok hatalar yaptık, artık lig hata kaldırmaz. Yüzde 71'e 29 oynamışız ama kendi sahamızda 3-2 yenilmişiz. İyi oynayana ne puan ne de para veriliyor. Yani her şey neticeye dayalı. Yenersen 3 puan ve 2.700 bin cepte. Yenilirsen de cepten gidiyor.

      Taraftarımızı da anlamak mümkün değil. Pet şişe atmakla ne elde edilecek,  24 Bin  tl para cezası ve güney alt tribün yasaklı. Daha önce de buna benzer cezalar aldık ama akıllanamadık. Bu basit hatalarımızla bu bedelleri ödemek akla zuldür. Lütfen tribünde otokontrol sistemi uygulamasına geçelim. Heyecanlı taraftarları denetleyelim ki aynı hataya düşmesinler.

      Takımda çok önemli iki eksik var. Fofana ve Töre. Sergen Hoca kimi oynatacak bilmem ama Fofana'nın yerini doldurmak zor. Sol kanada Bifouma'yı alıp  Guilherme'yi sağ kanatta düşünebilir. Elbette bu sadece benim tahminim. Yine defansta hata yapmazsak, kolay  gol yemeyiz. Önemli bir konu da şu ki, gol yollarında daha seri olmalıyız.

     Ankaragücü transfer tahtası kapalı olan tek kulüp. Kadrosu da dar. Deplasmanda Kasımpaşa'yı yendiler ama bu bizi de yenecekler anlamına gelmez. Bizim maçta defans ağırlıklı oynayacaklardır. Umarım golcümüz Jahovic gününde olur ve iyi paslar alır. Yoksa biz de gol yollarında zorlanıyoruz. Bu maçta en çok eski takımına karşı oynayacak olan Bifouma'ya güveniyorum. Umarım hem atacak hem de attıracak.

     Bu güzel dileklerle takımımıza üstün başarılar diliyor ve siz okurlarıma saygılarımı arz ediyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya