Bebek Şehit Bedirhan'a !


Bedirhan,
  Adın şehitte olsa o küçük tabut hiç olmadı be miniğim.. Annenle yan yana toprağa verilişin bir saniye gözümden gitmiyor biliyor musun..? Kim bilir ağzın hâla süt kokuyordu senin. Hele henüz 11 aylık olman ve tabuta konacak bir resminin bile olmaması.. İçimizi yaktın be çocuk. Ama biliyor musun? Bu dünya o kadar kirli ki, senin gibi temizler fazla kalıcı olamıyor. İyiler hep erkenci... Birde dünya meleklerin yaşaması için uygun koşullara sahip bir yer değil zaten; sen cennete git yavru kuş. Buralar insana benzeyenlerle dolu. Ama kaç insan var? Diye sorsan, elle sayarım biliyor musun? Baksan hepsinin elleri var, gözleri var, yürüyorlar, konuşuyorlar, nefes  alıyorlar.. Ama sorsan kaçı insan? Binde bir Bedirhan'ım. Binde bir...
  Sana nasıl kıydılar bende bilmiyorum. Senden ne istediler vallahi, billahi, tallahi aklım almıyor.. Onlara bir şey mi yaptın yoksa? Ne bileyim hani acıkınca ağlamana mı sinir oldular? Yoksa melekleri kıskandıran gülmene mi tahammül edemediler? Ne bileyim aklıma bir şey de gelmiyor ki! Yoksa bu henüz bebek ne yaparsak yapalım kendini bile ifade edemez deyip, bundan mı cesaret aldılar?
Bilmiyorum Bedirhan...
Vallahi ben de bilmiyorum. Aklım almıyor. Öfkem beynimin cidarlarını zorluyor. Sonra başıma çok kötü bir ağrı giriyor ve hiç geçmiyor...

  Sana kıyan o soysuzlar kim biliyor musun? Onlar: Babalarının kim olduğu belli olmayan, şeref ve namus yoksunu, vicdandan bî haber, dağda-mağarada kadınıyla erkeğiyle haramı helali bilmeyen, bütün değerleri ayakaltı eden ve her türlü pisliği mübah gören cehennem sürüsü. Onlara söylenecek ağır bir kelime de yok ki kullanalım be çocuk. Ne desek hafif kalıyor.
  Miniciğim benim!
  Sana kıyanlara kürt diyenler var. İnanma! Asla ihtimal bile verme. Kürt, İbrahim(as)'in soyundan olandır çocuk. Bir katil, kürt olamaz. Sana  bir şey itiraf edeyim: Bende kürdüm ve Türkçeyi okulda öğrenecek kadar Kürt. Ama karıncayı dahi ezmedim..
Bak minik tabutlu bebek!
Kürt kimdir bilir misin? Senin o şehid olan anneciğin var ya. Hani o nur yüzlü, başında ayet taşıyan kadını diyorum. Ha işte kürt, değil o annene kıymak; O'nun, başında taşıdığı  örtünün hatrına, dünyadaki en büyük savaşı sona erdirendir kürt.  Sana yemin ediyorum ki bu böyle. Sen çok küçüksün daha. Sanmam ki gelenek , töre bilesin. Ama bizim buralarda dünyanın en büyük davası dahi olsa kadın örtüsünü indirdiği an, silahlar iner. Neden biliyor musun? Bizde kadın namustur, hâyadır, baştan ayağa iffettir. Emanettir... Bebek şehidim! Bil ki onlar kürt olsalardı annenin saçının teline dahi zarar gelmezdi. Annen için ölürlerdi ama anneni asla öldürmezlerdi.  Bakma kürtlüğün arkasına saklanan o korkak soysuzlara. Onlar kim ben de tam bilmiyorum. Ama kürt olmadıklarını çok iyi biliyorum. Bildiğim başka bir gerçek var ki, kanın yerde kalmayacak. Senin aslanlar gibi mehmetçik abilerin var. Onlar senin hesabını fazlasıyla görür. Sen hiç merak etme tamam mı?
CENNETTE GÜZELCE BÜYÜ..
Güle güle bebek! güle güle...

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ağs

Bebek Şehit Bedirhan'a !

06Mar

Kapitalizmin Üç Tuzağı

17Şub

Rabbime Mektubum Var !

20Ekm

GÖSTER-ME-LİK KURALLAR!

13Ekm

PARDON, EDEBİNİZ DÜŞMÜŞ!