ŞEREFHANLI’NIN GÖREVİNDEN İSTİFASI…


Bu tür yazıları yazarak kalemimi (…) şeylere bulaştırmak istemiyorum ama duyarlı bir vatandaş olarak olup bitenlere de alakasız kalamıyorum.

Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Abdulvahap Şerefhanlı’nın görevinden istifasını kastediyorum…

Şerfhanlı (belki) tanımaz beni ama ben onu çok iyi tanırım.

Evet Şerfhanlı; Belediye Başkanlığı Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Durup dururken neden istifa?

Durup dururken mi?

Yoksa…

İstifasının gerekçesini; “bugün gelinen noktada üstlenmiş olduğumuz değerlerin ve hizmet anlayışının yaşatılmasına gerekli özenin gösterilmediğini gördük. Bundan dolayıdır ki üstlendiğim Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etme kararı aldım” şeklinde ifade ederek basınla paylaştı.

“Bugün gelinen noktada üstlenmiş olduğumuz değerlerin ve hizmet anlayışının yaşatılmasına gerekli özenin gösterilmediğini gördük” diyor Şerefhanlı.

Benim tanıdığım Şerefhanlı iki dönem Hanımınçiftliği Belediye Başkanlığı yaptı.

Malatya’nın büyükşehir statüsü kazanması ile birlikte yapılan ilk yerel seçim olan 2014 yerel seçimleri sonrasında Battalgazi Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Battalgazi Belediye Başkan Yardımcılığımız süresinde sorumlu olduğu temizlik ve zabıta hizmetlerinde -bana göre- sorumlu olduğu alanda görevinin hakkını vererek çalıştı.

O halde?

O halde siyasi alanda başarılı ve dürüst bir başkan yardımcısı neden istifa etsin?

Oysa o koltuklarda oturmak için insanlar neler yapmıyor ki…

Herkesin ne taklalar atarak o koltuğu kapmak için birbirleriyle kıyasiye yarıştığı bir makamı Şerefhanlı (…daha önce de başkan yardımcısı Muzaffer Karakuş istifa etmişti) neden istifa etsin…

Başkan Gürkan’la bir derdi mi var Şerefhanlı’nın?

Haberlere yansıyan bir cümlesine göre; yok/yokmuş…

İstifasının; “Sayın Belediye Başkanımız ile olan kişisel bir husumetten kaynaklanmadığını” söylüyor.

Sayın Başkanla ilgisi değilse istifadesi,  kiminle…

Bir cümlesinin devamında; “…tamamen yönetim ve hizmet anlayışından kaynaklı farklılıklara dayandığını özellikle vurgulamak isterim” diyor.

Hakikaten öyle mi?

Öyle ise Battalgazi Belediyesi yönetimi ne işler çeviriyor?

Maddi olarak hali vakti yerinde olup asla çalıp çırpmaya tamah etmeyen Sayın Şerefhanlı basına konuşurken, bir cümlesinde; “Vatandaşlara karşı ve kurum kimliği altında hizmet eden kişi veya kişilere karşı yaklaşımın hassasiyetlerimizin ve misyonumuzun sınırlarını aştığına şahit olduk” diyor.

Kim gocunursa gocunsun; ben bir vatandaşım, belediye demek; ‘tüyü bitmemiş yetimin malı’ demektir. Biz yetimlerin malını kim hor kullanırsa karşısında bizleri görecektir.

Sayın Şerefhanlı Battalgazi Belediyesi’nin; “Vatandaşlara karşı ve kurum kimliği altında hizmet eden kişi veya kişilere karşı yaklaşımın hassasiyetlerimizin ve misyonumuzun sınırlarını aştığına şahit” olmuşsa vardır bundan bir bit yeniği…

Bence tecrübeli bir başkan yardımcısının feryadına kulak verilmeli, es geçilmemeli…

Bataklığın kaynağına varılıp AK Parti misyonunun sınırlarını aşanların kimler olduğu öğrenilmeli…

Dürüst bir siyasetçinin tespitlerine kulak veren bir yazar olarak ben de soruyorum; “Battalgazi Belediyesi’nde neler oluyor”

Hakikaten neler oluyor Battalgazi İlçe Belediyesi’nde?!...

sbasibuyuk@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Kas

Feryadım…

01Kas

MÜJDEEE!..

30Ekm

TAŞIMALI EĞİTİM…

20Ekm

“NAL-I ŞERİF”

10Ekm

BU HOCALARA NELER OLUYOR