GÖZÜMÜZ GÖNLÜMÜZ AÇILIYOR BE!...


Bugün  herşey sabahın  08.00’inde Malatya’dan Elazığa harekatımızla başladı. Ekip sağlam. Malatya’da spor basınında gözde isimlerden, Mehmet Saydam, Mikail Ökke ve Ruhi  Arslanboğa ve tabiki acizane şahsım.Kahvaltımızı Kömürhanda yaparak sözleştiğimiz gibi saatlerimiz 9.30’u gösterdiğinde Elazığ İl Özel İdare Spor Kompleksinde dostluk maçı için hazırlıklara başladık.

Maçı Malatya basını 4-2  yense de , Elazığ Valisinin dostluk amaçlı 4-2 berabere demesi de dostluğun perçinleştiği anlamına geliyordu. Maçdan sonra yemekler  yendi tek yumruk olarak.Ve akabinde Atatürk stadına doğru artık yol vaktinin geldiği hatırlatıldı ve kalkıldı.Stad yıkılıyordu adeta. Elazığ taraftarları harika ambiyansları ile futbolcularına destek oluyordu. Ve nitekim kadro elimize geçtiğinde , Karabük karşısındaki kadronun muhafaza edildiğini gördük. Ve maçın çetin geçeceğine artık bizlerde kanaat getirdik. Havanın soğuk olması ve akabinde gelen yağmur bizleri korkutsada, Elazığ Atatürk stadının zemininin harika oluşu ise bizlere o korkunun ferahlığını getirmesine sebeb oluyordu. Zemin için yönetime teşekkür  ediyorum.Liglerimizde bu denli zeminin muhafazası maalesef olmuyor.

Mükemmel futbol oynadık. Yeni Malatyaspor’da  A’sından Z’sine kadar herkes görevini layıkıyla yaptı. Elazığ taraftarları üzülse de ben şahsım adına onlarıda kutluyorum. Taşkınlık çıktı ama gözle görülür bir olay görmedik. Bu maçda akıl almaz hatta hatta bizleri fazlasıyla büyüleyen Mehmet  Umut Nayir, bu karşılaşmada, sanırım gerçek futbolunu yansıttı, ve Elazığspor  defansını hallaç pamuğuna çevirdi. Özelliklede Binya ile olan ikili mücadelelerin hepsini olumlu yönde sonuçlandırdı. Karabük ve Elazığ karşılaşmasında o kadar maç eksiği olmasına rağmen, sahada aslanlar gibi çarpışan  Osman Fırat kardeşimide tebrik ediyorum. Sol kanatta görevini layıkıyla ifa etti. Ali Sakal ikili mücadelelerde yerinde hamleleriyle gelişen atakları bertaraf etti. Bugün dikkatimi çeken diğer bir futbolcu ise, Godoy. Attığı gol ve akabinde defansta kaya gibi geçiş vermemesi. Vedat Kapurtu kurtardığı 3 net gollük pozisyonlar sonrası Elazığ futbolcularının ümidini tüketen diğer bir oyuncumuz oldu. Sunday Mba… Beni takip edenler varsa, ligin başlangıcı ile birlikte bu futbolcunun sürekli oynaması gerektiğini savunmuştum. Oynadığı hırslı futboluyla, ve attığı 2 şık golle maçın adamı ünvanını aldı kanısındayım.

İrfan Buz hocanın maç sonrası yüzü gülüyordu eblbette. Nasıl gülmesinki, bir derby maçını 3-0 gibi net bir skorla deplasmanda kazanmış. Sanırım hoca ligin liderlerini mağlup etmeye devam edecek.Aslında 3 maçlık periyottaki  Mikail Ökke, Ruhi Arslanboğa ve benim tahminlerimiz tutmadı. Şahsım 3 maç için 5 puan demiştim. 2 maçda 6 puan oldu. Adana karşılaşmasında da alınacak 3 puan play of için dahi şansıların eşitliği söz konusu olacak. Şu bir gerçek ki takım artık futbol oynuyor ve İrfan Hoca’da maestro şef olarak takımı alkışlıyor ve  yönetiyor.

Takım otobüsü ile birlikte Atatürk stadyumundan ayrıldık. Kömürhana geldiğimizde yer yerinden oynuyordu. Taraftar sarhoş olmuştu sevinçten. Nasıl olmasınlar ki, bir derby maç ve Yenimalatyaspor taraftarının sahada olmayışı , kalben dua göndererek futbolcularına destek oluşu …Kömürhan belkide tarihi günlerinden birini yaşadı diyebiliriz. Biz bu teknik heyete sahip çıkarken, birşeyler biliyoruz anlamına geliyordu. Ve bu bilinçliğimiz sezon sonuna dek, kimseyi kırmadan etmeden devam ettireceğiz. Dedik ya, bu saatten sonra iyi futboldan ziyade 3 puan istiyoruz diye. Ama gel görki, teknik heyetimiz ve futbolcularımız bizlere hem iyi futbol hemde 3 puan geitiriyor. Nediyelim Allah bozmasın…

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Ağs
25Tem
10Tem

Her Kesimden Tepki...

02Tem

Haydi Rast Gele…!

05Haz