EVET EVET GALİP GELDİK!..


Hemen hemen her hafta yazıyorum.Futbol oynamıyoruz ama deplasman fatihi olduk 3 puanları kapıyoruz.Bu saatten sonra futbolun çok da önemli olmadığını savunurum, ve gelen her 3 puan için çıldıralım…

 

Futbol oynamıyoruz. Nitekim İrfan Buz hoca, sahada gerekeni yapıyor. Ve Buz hoca futbolu o kadar seviyor ki, bunu saha kenarında yüz ifadelerinden anlamamak sanırım gerizekalılık kavramına girer.Teknik direktör Buz ,şehre alışmış.Yabancılık çekmiyor.Ve akabinde tüm basın mensupları ile aynı diyalog içinde.Futbolcular hocaları ile iyi diyaloglar içindeler.

 

Kolay değildir iç saha mağlubiyeti sonrası, git şahsımca ligin en iyi takımı olan Karşıyaka’yı İzmir’de mıhla gel.Gerçi tek gol. Ve akabinde orta hakemin maçı iyi analiz edişi ve her pozisyonda yakın olan hakem maçı iyi süzüşü galibiyeti getirdi diyebilirim.

Karşıyaka iyi kadro kurmuş. Ama belliki sorunlar büyük. Bu denli kadro kuruyorsun ve ligin dibine demir atıyorsun. Ligin en mütevazi takımı Yeni Malatyaspor karşısında sahanda ve taraftarın önünde mağlup oluyorsun. Harcanan paralar veba olup uçup gidiyor misali.Karşıyaka çok mu kötü oynadı derseniz, bence iyi futbol oynadı. Mehmet Eren, Necati, tecrübesiyle kalemizde çok tehlikeler yarattı.Bunları gününde olan kalecimiz bertaraf etmeyi başardı.Bir kısımada beceriksizlik olayı hakim oldu .Bu beceriksizlik takımımıza yaradı.Umarım her karşılaştığımız takım bu denli beceriksiz olsun.

 

Geçen hafta Spor saati adı altında Radyo Zafer’de bir programa başladık. İlk proğramda şahsım her zaman savunduğum ,”Birlik ve Beraberlik” kavramını işledim.Birilerini göreve çağırdım.Ve dedim ki, süper lig dahil bana borcu olmayan bir kulüp gösterin dedim.Bir Elazığ şehrini baz alacak olursak, iyi bir yönetimi ve Başkanı var. Oturmuş ve futboldan anlayan, yönetim bugün itibariylede güven tazelediler.Borçları yok mu? futbolcuların alacakları ödenmiş mi? Tabikide hayır.Nitekim bu olayı basına dayatmadan halleden ve olaya hemen hakim olan bir başkanı ve yönetimi mevcut.Hal böyle olunca da, herşeyin iyi gittiği görülmekte.

 

Adil Gevrek mütevazi iyi kalpli bir insan olabilir.Bunda hemfikiriz. Nitekim futbol yöneticiliği o kadar acımasız, o kadar gaddar bir olay ki. Olaya anlık hakim olabilecek yönetime sahip değilsen, ezilirsin.Geçen hafta çıkan hadiseler sonrası, yerel basına sitem eden ve ulusal basına sıçramasına sebeb olan antrenman krizi sonrası, bizlerde üzüldük.Her iki taraf için.Yalnız bu olaydan sadece 1 gün sonrası, MBA bir açıklama yapıyor , ertesi gün yalanlama.MBA yla röportajı Malatya’da spor camiasında güvenilir bir kardeşimizin yaptığını belirtmek isterim.Ve hemen ardından Adil Gevrek Başkanın tehdit aldığına dair mesajlar aldığı haberi yayınlanıyor.Ulusal basına sıçrayarak.Adil Başkanın ağzından.2 gün öncesi ulusal basına antrenman krizi sonrası sitem eden başkan, sonrası tehdit mesajları ve tüm haberlerin yayılışı.

 

Şahsım der ki, gün birlik günü. Adil başkan’a burdan da bir çağrı yapayım. Gel Malatya’ya ve bir basın toplantısı yap.Tüm basını içine alan.Kardeşce, aslanlar gibi çözümü içimizde arayalım. Basını ikiye bölerek ten değil. Sevgi ve saygılarımla….

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Ağs
25Tem
10Tem

Her Kesimden Tepki...

02Tem

Haydi Rast Gele…!

05Haz