DAHA NEDİYEK GARDAŞ…


Her şey yerli yerinde gibi…Sütliman olduk sanki.. Herkes bir havalar girdiki değmeyin keyfe…Malatya deyimiyle, “keyfe gurban” .Sorun yok gibi…Kafa o biçim rahat. Oh misss…Rast gele daha nediyek gardaş….

Yeni malatyaspor’da kongre bitti. Borçsuz denilen kulüp 4,500 milyon borçlu oldu.2,680 lira alacağı açıklandı .Nitekim bu alacak ise,çok acaip dikkatimi çekmiştir, Yeşilyurt Belediyesinin 180, Battalgazi Belediyesinin ise 450 bin lira olan paranın tahsil edilmesi yönündeydi. Madem Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinden bu denli alacağı vardı, aklıma şöyle bir sor u geliverdi. Yahu sen 10 tane yönetimindeki şahıslar 100 bin lira verirken, sen neden bu belediyelerimizden yönetime birilerini almadın. Neden Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkanları ile oturup istişare edip, bu denli kulübe borcunuz var başkanlarım, sizlerde yönetime bir isim sunabilirsiniz demedin. Sadece aklımda bir soru işareti olarak kaldı…

Aklımdayken transfer konusuna gelince, liglerin başlamasına sanırım 1 aydan az süre kaldı.  Epey bir futbolcu ile yolları ayırdık. İrfan Buz ve ekibiyle de yolları ayırmıştık, Bayram Bektaş dedik, ve tekrar hoppppppppppppppppppp İrfan Buz ve ekibine yöneldik.Bildiğiniz gibi teknik direktör konusunu geçen haftaki yazımız da belirtmiştik. Şu ana kadar sanırım 3 futbolcu ile anlaşıldı. Biri iyi transfer yabancı olarak.. Yalnız  bolu kampı bitecek biz halen 3 oyuncuyla anlaştık..Yani yine geç kalındı.. Ve ligler başlanıldığında, mağlubiyet alan takıma söylenecek sözler, klişeleşmiş ve her sezon duyduğumuz laflardan ibaret olacak. Malatya’ya alışamadılar. Zaman lazım … Bu sözde sezonun hemen hemen ortalarına kadar devam edecek. Ve zorlu dönemeçlere gireceğiz. Ve nolacak ligde kalıcılığımıza sevineceğiz…(Umarım bu dediklerimiz çıkmaz)

Hemen hemen her yazımda belirtirim. Adil Gevrek hakikaten iyi niyetli. Ve hakikaten kendini bu takıma adamış. Öyle görelim. Ama her defasında bizler belirtir dururuz. Bir kulüp tek başına yönetilmez. Yönetilemez. Tüm mesaini tek başına bu takıma harcasan da mutlaka ama mutlaka bir yerlerde tökezlersin vesselam…Kulüp ekip işidir. İşi bilenlerle bu iş yürütülür. Futbola aşık bir kentte, transfer dahil tüm sorulara , sosyal paylaşım sayfalarından yanıtlarsan, amatör ruhunu halen sürdürüyor sun demektir.

Akabinde yeni yönetime bazı basın yayın organlarındaki arkadaşlarımız , isyan etmiş. Haklılar mı? Evet haklılar. Nihayetinde bundan önceki yönetimi mumla arayacak gibiyiz sankimine…Ligler başlasın hele, ben şimdiden eleştiri yapmaktansa, yönetime destek olma düşüncesindeyim. Tabiki Adil başkan yönetimdeki paylaşım sonrası herkes işini yaptığı sürece. Yoksa feriştahın oğluda olsa yönetim dahil herkesi gözümüzün gördüğü her yanlış sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…Daha nediyek gardaşlarım, Yeni Malatyaspora ve yeni yönetime başarılar…

 

 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Ağs
25Tem
10Tem

Her Kesimden Tepki...

02Tem

Haydi Rast Gele…!

05Haz