3 PUAN LAZIMDI ALINDI!..


Takımımız Yeni Malatyaspor belki Giresunspor karşısında iyi futbol oynamasada, bizler her zaman belirttiğimiz gibi bu saatten sonra bize iyi futboldan ziyade 3 puan lazım.Bunuda başardık aldık.Tebrikler çocuklar…

Oyunun geneline baktığımız da, hakikaten Giresunspor’un organize ataklarını izledik. Nitekim takımımızında kontratakları  rakip takıma tehlikeler getirdi. Maçın başında fırtına gibi esen Yeni Malatyaspor gelen gollerin rehavetine kapılınca, Giresunspor’un da baskılı oynamasına sebeb oldu. Nihayetinde Giresunsporun gelen golü, bizlerinde taraftarında heyecanlanmasına sebeb oldu ve korku dolu anları yaşadık. İlk yarıda kanaatimce akıllı futbol oynadık.Yalnız ben hemen hemen her yazımda belirtirim . MBA ‘nın bu takıma yedek olarak girmesine tahammül edemiyorum. MBA iyi futbolcu, Klas futbolcu. Ve ayağına hakim bir oyuncumuz. Neden yedek oturtulur diyecem, bu saatten sonra İrfan Buz ve ekibine güvendiğimizi ve bu saatten sonrada güvenmeye devam edeceğimizi, mutlaka hocanın ve ekibinin takım oyununda oynaması gereken futbolcular olduğunu düşünerekten saygı duyuyorum.

Bir sedat  Ağçay klasiği izledik .Sahada basmadık yer bırakmayan. Takımını maestro şef gibi yönetti. Hakikaten  Sedat ikinci baharını takımımızda yaşamakta. Oyuna ve takıma o kadar koordine olduki, bizlere sadece şapka çıkartmak kaldı sanırım. Haftalar geçtikçe İrfan Buz hocanında işi zorlaşmakta. Kadrodaki yedek oyuncularınında performansı  üst seviyede olması hem sevindirici hem de işinin ne denli zor olduğunun göstergesidir. Ama bizler geldiği günden bu yana destek olduğumuz başarılı teknik adam ve ekibine her zaman güvendik. Güvenimiz ve desteğimiz boşa çıkmayacağından zaten emindik. Bu güvenimizi boşa çıkarmayan başarılı teknik ekibimize teşekkür ediyoruz.

Maçtan enstranteler de ise ,bir pozisyonda duran oyunun ardından , takımımız futbolcusu İrfan Başaranın centilmenlik göstererek topu kornere atması tepki gördü. Bizlerde zaten anlam veremedik.İlk yarının bitimiyle birlikte Erkan Sözeri’nin  sahaya girip futbolcumuza el kol hareketi yapmasıda oyunu oyunluktan çıkarmaya yetti. Bir teknik adamın saha içerisinde akılcı olması gerektiğini söylemek isterim. Teknik adamın en ufak bir kışkırtıcı hareketi her iki takımında futbolcularının birbirlerine karşı sert olmalarına ve sakatlıkların , kartların geleceğini bilmesi gerekli sanırım.

26.ncı hafta karşılaşmalarına bir göz attığımız da hakikaten can alıcı maçlar izleyeceğiz. Mesela Adana- Adana Demirspor maçı. Mesela Denizli- Yeni Malatyapsor. Alanyaya 5 atan Samsun Karabüke konuk olması. Kayseri Erciyesin Giresun deplasmanına gitmesi. Kısacası zorlu haftalar başlamakta.Artık iyi futboldan ziyade  puan veya puanların lazım olduğu haftalara girmekteyiz. Yeni Malatyaspor Denizli  deplasmanından en az 1 puanla döneceğine şüphem yok. Yeterki taraftar bu takıma güvensin. Yalnız bırakmasın. İyi gittiğimiz bir lig’de , tüm Belediye Başkanlarını, Stk larımızı, derneklerimizi birlik ve beraberliğ’e davet ediyoruz.

 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Ağs
25Tem
10Tem

Her Kesimden Tepki...

02Tem

Haydi Rast Gele…!

05Haz