SUİKAST


Darbe girişiminin yapıldığı gece en hararetli dakikalar genellikle İstanbul ve Ankara'da yaşanırken bir başka yer daha kritik saatlere sahne oldu.
Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir otel...
Darbeciler bu iki büyük şehirde girişimi kendi lehlerine dönüştürerek ve namlunun ucunu Erdoğan'a çevirip işi bitirmeyi planlamışlardı.
CIA&GÜLEN ittifakının amacı sadece bununla sınırlı değildi.Taraflarca hazmedilmeyen Yeni Türkiye'yi eski karanlık günlerine geri götürmek için olanca güçleriyle girişimde bulundular.Daha da ileri giderek Türkiye'yi uzaktan bir kumanda ile yöneteceklerini zanneden OKYANUS ÖTESİ'nin tüm kirli çamaşırları gün gibi ortada.Biliyoruz ki bu darbe içimizde uyuyan hücrelerinin uyandırılmasıyla debelenen hainlikleri ile dışarıdakilerin Eski Türkiye özleminin ortak yapımıdır.
 
İstedikleri;Türkiye'yi yıllar öncesi yani 2003 öncesindeki karanlık ve çağ atlamayan yılları yaşatmak...

Ecevit'in,1999 senesinde Finlandiya devlet başkanı yanağını okşamıştı ve o fotoğraf Türkiye'nin acziyetini görsellemişti...

Clinton'un ve Bush'un önünde iki büklüm beklemesi...

IMF'nin önünde yerle yeksen olması...

Kısacası Eski Türkiye'nin liderlerinden hep ezilme,hor görülme ve yıkılma resimlerini alan objektifler;şimdilerde dik duran,yumruğunu masaya vuran,başını kaldıran,ayak ayak üstüne atıp karşışındakine ölçülüce muamele eden Yeni Türkiye'ye geldik...
Ve bunun en büyük mimarları Cumhurbaşkanı Erdoğan,AKP ve darbecilere darbe vuran Millet...
Bu acı gerçeği kabullenmekte güçlük çekiyorlar...
Uzattıkları yönetme kumandası artık bozulmuş...
Eski varlığını yitirmiş durumda...
Bunun için Erdoğan'ı hazmedemiyorlar...
'Gel' denilince 'giden' ve 'git' denilince 'gelen' bir lideri çekemiyorlar...
Kefeniyle yola çıkan bu milletin adamının önüne diken atıyorlar...
Türkiye'nin yeni düzeni düzeni denkleminde büyük ve etkili adımlarla yoluna devam etmesine gıpta ile bakıyorlar...
Onların günlük yaşamlarını bile kabusa çeviren Türkiye'nin 2023 hedefleridir...
Tüm bu adımların atılmasına ön ayak olan Erdoğan'a şu ana kadar 100'ü aşkın suikast girişiminde bulunulduğu gelen bilgiler arasında...
En son darbe kalkışmasının yaşandığı gece Marmaris'teki otelde kalan Erdoğan'a bir infaz timi suikaste girişmişti...
O korkunç ve yüreğimizi dağlayan geceye tanık olan otelin sahibi Serkan Yazıcı,o kritik saatlere ve diğer bir deyişle tarihe tanıklık ettiği anları kendi ağzından dinleyelim:
"Her şeyden önce şunu söyleyeyim, o gece Cumhurbaşkanımız ve yanında olan herkes ölümü göze almıştı. Yanındakiler canları pahasına Cumhurbaşkanını çıkarmak için göğüs gerdi. Bana göre bir mucizeydi buradan gitmesi...
5 gündür oteldeydi. Aslında otelde değil, otel bölgemizdeki bir evde kalıyordu. Ben kendisini, "Yorgun görünüyorsunuz, bir tatile ihtiyacınız var" diyerek ikna etmiştim.
"Kimseyi rahatsız etmeden yapabilirsek..." demişti. O güne kadar da burada olduğu bilinmediği için, kimseyi rahatsız etmemek adına pek güvenlik önlemi yoktu.
Ertesi gün zaten gidecekti. Aynı gün burada olduğu duyuldu. Bunun üzerine hızla güvenlik önlemleri arttırıldı. Evin etrafında sivil kıyafetli birkaç koruma vardı öncesinde..."
"İlk haberi alan biziz." diyen Yazıcı, darbe girişiminin Marmaris'e ulaştığı o anla ilgili olarak, "Koruma baş müdürüne haber geldiğinde ben de yanındaydım. Koruma baş müdürü hemen eve girdi." dedi.
İlk haberi duyar duymaz kendisinin ailesini bölgeden kurtarma refleksiyle onları güvenli bir yere almak için çaba sarf ettiğini anlatan Yazıcı, ardından hemen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı eve gelerek içeriye girdiğini söyledi.
Yazıcı, o sıcak dakikaları şu sözlerle aktardı:
"Biz eve girip çıkmıyorduk hiç. O gün ilk defa bu olaylar yaşanıp girilip çıkılırken girdim. Beni görünce yanına çağırdı. 'Bir tarihe tanıklık ediyorsun.' dedi.
Hanımefendi, Cumhurbaşkanımızın kızı, damadı, Özel Kalem Müdürü Hasan Bey (Doğan) oradaydı. Helalleştiler. O an "Buradan zor çıkarız." diye düşündüm.
Beyefendinin talimatlarını dinledim hep. Çok sakindi. Biz çok fazla korktuk, "Nereden gideceğiz." diye düşünüyordum. "Ne olursa olur oğlum. Bu iş Türkiye için ya hayırlı olur ya da kefenimizi biz zaten giydik." dedi. İki saatin içinde karar verdi. Bütün kararları da kendisi aldı."
O gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Marmaris'in kuytu yolları da düşünülerek "Belki başka bir noktadan gidilebilir, mesela bir adaya geçip oradan" şeklinde öneriler sunulduğunu hatırlatan Serkan Yazıcı, buna Cumhurbaşkanı'nın net bir dille tepki gösterdiğini söyledi:
Çok kızdı, çok sinirlendi. Aslında burada gidilecek tek bir yol var, başka yol yok, her yer de kesilmiş. Başka bir çıkış için öneriler konuşuluyordu. Tüm bunlara rağmen hiçbir paniği yoktu, hatta bizi rahatlatan da kendisi oldu. Hiçbir şekilde geri adım atmadı. Nasıl gitti ben anlamadım. O kadar korkunç bir durumda, çok büyük bir cesaret ister."
Televizyona telefonla bağlanarak video konferansla yapılan ilk yayının da Marmaris'teki evden yapıldığını ifade eden Yazıcı, "Aslında ondan önce basın yayın organları çağrılmıştı ancak ne olduysa o yayınlar iletilemedi. Ondan sonra bir süre kalındı, kendisi planlarını yapıp kararlarını verip çıktı...
Bu kararı verip ayrıldıktan sonra, 15-20 dakika sonra helikopterlerle, darbeciler baskına geldi."
(Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi sonrası CNN International'a o anları, "Eğer orada ben şöyle bir 10 dakika, 15 dakika daha kalmış olsaydım bu defa beni ya orada öldüreceklerdi veya beni alıp götüreceklerdi." demişti.)

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Kas

TUZLU KAHVE

06Ekm

Keşke Hiç Büyümeseydik...

16Oca

Ben dilenci değilim...

12Ekm
28Ağs

SAHİL, O GECE VE GÖNÜL...