Tarikat , Cemaat Ve Bazı Hocalar 2


Eğer bazı Hocaların dediği gibi, ben Kur’an’dan başka yol tanımam deyip Peygamber Efendimizin  sahih sünnetlerini ortadan kaldırmaya çalışırsanız, bir süre sonra birileri kalkar bazı ayetlerin gereksiz olduğu düşüncesini savunmaya kalkar...

Mesela Batılı oryantalistlerin yıllardır İslam’ı sulandırmak yok etmek için sinsice yaptıkları çalışmalarda aynen Bu şekilde devam ediyor...

Önce  Peygamber Efendimizin sahih sünnetini tartışmaya açmaya çalışıyorlar ve daha sonrada sıra  Kur’an-ı Kerimin bazı ayetlerini çağa uymadığı düşüncesini milletin kafasına yerleştirmeye çalışacaklar kendi akıllarına göre.

Evet, yukarıdaki ifadem belki bazı hocalarımız kızdırmış olabilir.

 Elbette ki yukarıdaki bu cümlemde gerçek din adamlarımızı ve hocalarımızı asla kast etmiyoruz. Bizim asıl söylemeye çalıştığımız konu, herkesin bildiği üzere, bazı sözde hocaların televizyonlarda sergilediği bazı tartışma programlarını izledikçe, gidişatın yavaş yavaş böyle bir mecraya doğru gittiği düşüncesine insan resmen kapılıyor.

Evet, maalesef yıllardır İslam ümmetinin sorunu yalınızca Sünnette karşı olan bu bazı hocaların sorunu değil, birde yıllardır ülkemizde bazı cemaatler ve tarikatlar sorunu yaşanmaktandır. Bugün Türkiye’deki bazı cemaat ve tarikatlara baktığınızda, bu bazı kurumların vatandaşa yalınız kendilerinin doğru yolda olduklarını ve diğer bütün camianın yanlış yolda olduklarını iddia etmeye çalıştıklarını görürsünüz.

Hatta bazıları biri birlerini kafirlikle, zındıklıkla dahi itam edebiliyorlar maalesef.

Peki şimdi soruyoruz; Allah bir. Kur’an Son Kitap. Hz. Muhammed son peygamber. Namaz beş vakit. Ramazan 30 gün. Hac gitmek Farz. Zekat düşene farz. Kelimeyi Şahadet getiren Müslümandır.

İşte şimdi bu durum karşısında insan ister istemez merak ediyor, bütün islam’i cemaat ve tarikatlar bu yukarıda saydığımız farz olan kaidelere aynı şekilde inandıkları halde, yıllardır cemaatler ve tarikatlar arasındaki bu kavgalar, tartışmalar, biri birilerini karalamalar ve bazı hocaların televizyonlarda biri birilerine fütursuzca saldırmaları nedendir acaba?

95 yıldır bu ülkede dinden, imandan ve tüm kutsal değerlerden soyutlanmış nesiller yetiştirilmeye çalışılıyor. Yönümüzü batıya döndük, batıllaşacağız diye bütün değerlerini ayaklar altına alıp çiğnemeye hazır bir nesil üniversite müfredatında yetişiyor.

Daha dün Çanakale’de bu vatan için canlarını verip şehit olan dedelerimizin torunları şimdi DHKP/C, PKK, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri gibi Batının taşeronu olan terör örgütlerinin safında bu ülkeyi parçalamaya çalışıyorlar.

Evet, yıllardır bu ülkenin gündemini meşgul eden bazı Hocalar, cemaatler, tarikatlar, söylerimsiniz sizler şimdiye kadar bu gençliği doğru yola kazandırmak için ne yaptınız?

Evet, gençlikten söz etmişken, bu gün televizyonlarda, cadde ve sokaklarda bazı genç kızlara ve bayanlara mikrofon uzatıp bekaret ve bakirelik konusunda ne düşünüyorsunuz diye sorulduğunda: en ufak bir utanma duygusu hissetmeden benim için hiçte önemli değil diye cevap veriyorlar.

Ülkemizin gençliğinin bu hale gelmesinde  bu çarpık eğitim sisteminin sorumlu olduğu kadar sizler bazı hocalar, cemaatler ve tarikatlar de sorumlu değilmisiniz acaba?

(DEVAMI YARIN)

Saygılarımla.

lutfucaner44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!