ONLARA GÖRE; AK PARTİ NEDEN GİTMELİYDİ ?


Osmanlıyı deviren Batı Haçlı ittifakına göre; Ak parti iktidarı mutlaka iktidardan gitmeliydi… Çünkü Osmanlı devletinin yıkılışından bu yana, ilk defa bir iktidar; yiğit düştüğü yerden kalkar misali, Türkiye’nin milli menfaatlerini göz  önünde bulundurarak,  yeniden bir  milli hamle başlatarak, 80 senedir batının sömürdüğü bu ülkede,  kendi milli tankını, helikopterini, Füzesini, piyade tüfeğini, el bombasını, anti tank mayınını ve kısacası savunma sanayi ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü kendisi 12 yıl gibi kısa bir sürede yapmayı başardı  ve üstelik çok yakında kendi savaş uçağını da bu ülkenin semalarında uçurmak için büyük bir mücadele vermektedir.

 

Evet, ekonomik kalkınma,  eğitim ve sosyal alanda yapılanları ise, bu köşemize sığdırmaya pek imkanımız yoktur. Çünkü Türkiye’de 80 yılda yapılamayanlar; 12 yılda başarıldı. Türkiye’nin ufku değişti. Gençlik geriye değil, ilerliye bakmaya , bilime, sanata, eğitime, bilgi çağına ve tarihine bakmaya yönlendirildi.  2002 ye kadar, Türkiye’de 76 tane olan üniversite sayısı; 12 yılda 193 yükseldi. Milli gelir 80 yılda 230 milyar dolar olurken, son 12 yılda 840 milyar dolar oldu. 2002 öncesi,  80 yılda fert başı milli gelir ancak  2500 dolar olurken, son 12 yılda kişi başına milli gelir 12 bin dolara yükseldi. Ve bütün bu saydıklarımız; son 12 yıldır  sınırlarının ötesinde, son 12 yıldır  bütün ülkelerin savaşta olduğu, Yunanistan gibi bazı ülkelerin iflas ettiği ve bütün dünyanın sıkıntıda olduğu ve üstelik içeriden de Ak partinin karşı karşıya olduğu  bir çok sıkıntıya rağmen gerçekleşti bu ülkede.

 

İşte onun için, daha düne kadar birçok alanda batıya muhtaç olan ve yukarıda saydığımız savunma sanayi ihtiyaçlarının bir çoğunu batıdan alan bir Türkiye’nin kendi ayakları üstüne kalkması elbette ki, Hristiyan Haçlı ittifakına göre kesinlikle doğru olamazdı ve Ak partinin bir şekilde iktidardan düşürülmesi gerekirdi ABD, Batı ve İsrail’e göre...Hele Türkiye’nin İstanbul’da yapmaya başladığı üçüncü havalimanı ise, Almanya başta olmak üzere, Avrupa’nın birçok ülkesini son derece rahatsız etmişti. Çünkü dünyanın bir çok hava şirketleri, Avrupa havalimanlarını es geçerek, İstanbul’a ineceklerdi. Bunun mutlaka bir şekilde önlenmesi lazımdı.

 

ABD ve Batı için önemli olan diğer bir konu ise; Türkiye’deki son Ak parti iktidarı; batının orta doğuyu yeniden dizayn etmesinin önünde büyük bir engeldi ve bu engelin mutlaka bertaraf edilmesi gerekirdi. ABD ve batı dünyası;  bir çok pazarını yakında Türkiye’ye kaptırmak üzereydi.  Onlara göre bu durum; hiçte hafife alınacak bir durum değildi ve mutlaka gereken yapılmalıydı. Çünkü aynı tuzaklar; rahmetli Adnan Menderese, Turgut Özal’a ve Necmettin Erbakan’a da kurulmuştu. Şimdi ise aynı tuzak, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ve eski partisi Ak Partiye kurulmak isteniyordu ve işte ilk hamlesini Ak partiye 9 puan kaybettirerek tek başına iktidar olmasını engelleyerek maalesef başardılar. 

 

İşte Türkiye’nin böylesine büyük tuzaklarla karşı karşıya olduğu bir dönemde; millet olarak bizler bu bütün olanların ne kadar farkındayız acaba? Bu egemen dış güçler ve içimizdeki bazı uzantıları; bizleri küçük siyasi hesaplarla meşgul ederken ve milletin kafasını karıştırırken, bizler bu tuzakları ve gerçekleri daha ne zaman fark edeceğiz? Aynı dış güçler; koca Osmanlı imparatorluğunu parçalarken, ittihattı terakkiciler, Genç Osmanlılar,  Jön Türkler diye Osmanlı imparatorluğunu parçaladılar… İşte ayını Hristiyan  Batı dünyası;  şimdi de etnik milliyetçilik olan ( Kürtçülük ve Türkçülük) kavramlarını kullanarak son 60 yıldır ülkemizi parçalamaya çalışmaktadırlar.  

             

OYSA Kİ  İSLAM’DA IRKÇILIK YASAKLANMIŞTIR...

 

"Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. üstünlük ancak takva iledir." [ibni neccar]

 

"İslâm, Câhiliyetten kalma ırkçılık ve kabileciliği ortadan kaldırmıştır ..." [Buharî, Ahkâm: 4] 

 

Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir" (Müslim)

 

"Rabbiniz de birdir, babanız da birdir. Dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Acem, Acemin de Arabüzerinde bir üstünlüğü yoktur. Yine kızılın kara üzerine, karanın da kızıl üzerine üstünlüğü yoktur. Hiç bir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Yalnız takva bakımından biri diğerine üstün olur."(Ramuz- İbni Neccar) / Saygılarımla.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!