Neden Bütün Dünya Referandum’dan Hayır Çıksın İstedi ? ( 1 )


Evet, 16 Nisan Referandum’u içeriden ve dışarıdan Türkiye’nin dostlarını ve düşmanlarının kimler olduğunu çok açık bir şekilde meydana çıkardı..

 Osmanlı devletini yıkıp parçalayan Hristiyan Batı devletleri, kendileri açısından Osmanlının bakiyesi olan yediyüz seksen bin kilo metre kare  olan bu son vatan toprakları üstünde yeniden güçlenmiş bir Türkiye’yi elbette ki istemeyeceklerdi..

 

Özelikle son 15 yılda, Türkiye’nin Savunma ihtiyaçları başta olmak üzere, üretimde, sanayide, ekonomide  giriştiği milli seferberlik haraketi, ABD, İngiltere, Almanya, İsrail başta olmak üzere bütün Hristiyan Batı Dünyasını son derece rahatsız etmiştir..

Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti’nin çoğu idarecileri  ve siyasi iktidarları, maalesef 2002 yıllarına kadar,  Batı Dünyasının karşısında hep illik düğmeleyerek, olur efendim, siz bilirsiniz Efendim, nasıl isterseniz öyle olsun Efendim diyerek, iktidarlarını sürdürme uğruna, Batılı devletlerin istediği bütün tavizleri verdiler..

 

Hristiyan Batı Dünyası, 80 yıl adeta Türkiye’yi babalarının çiftliği gibi sömürdü ve kendi kafalarına göre siyasetçilerle Türkiyeyi idare ettiler..

İşte 16 Nisan Referandum’unda bu imkanın ellerinde gideceğini bildikleri için, asıl gerçekleri maniple ederek, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü gibi kavramların arkasına sığınarak, Türkye’ye saldırmaya başladılar..

 

Çünkü Batılı egemen devletlerin son 80 yıldır sömürdükleri Türkiye, 2002 yılından itibaren,  R. Tayyip Erdoğan lidrliğinde, Batının sömürü çarkına takoz koyarak, 80 yıllık sömürüye dur dedi..

 

İşte bu son durum karşısında, elbette ki R.Tayyip Erdoğan Lideliğinde, Türkiye’yi ayakları üstüne kaldıracak, tek elden yönetim sistemine karşı çıkacaklardı ve hatta ellerinde gelse Referandumu iptal bile ettireceklerdi..

Onların asıl derdi belliydi, Türkiye kalkınmasın ve hep bize muhtaç olsun istiyorlarlardı.. 80 yıldır Türkiye’yi nasıl sömürüyorlarsa; yine öyle rahat  bir şekilde sömürmek istiyorlardı..

 

Peki şimdi soruyoruz: sözde Mustafa Kemal’in partisi olan CHP, bütün bu söylediklerimizi bilmesine rağmen, neden bu Referandum’a karşı durdu, bileniniz var mı? Merhum Necmettin Erbakan’ın kurduğu siyasi partilerin devamı olan Saadet Partisi neden bu Referandum’a hayır diyordu; bileniniz var mı?

Evet, neden olacak; çünkü CHP Mustfa Kemal’in kurduğu  ve  vatanı, milleti, bayrağı, bağımsızlığı ve ezanları için canını verenlerin partisi olmaktan çıkmış, sol  ve sosyalist görüşleri benimseyen bir sol kadronun eline geçmiştir. CHP’de yönetimde olan bu  mevcut sol görüşlü insanlar için, dedelerinin Çanakkale’de ne için şehit olduğunun, bayrağının, ezanının, vatanının, dininin hiç bir önemi harbiyesi yoktur bu bazı insanlar için.. Tabi ki CHP’nin tabanında ki samimi halkımızı bundan tenzih ederim..

 

Evet, eğer bu yukarıda saydığımız manevi ve kutsal değerlerin CHP’li bazı yöneticiler nezdinde bir kıymeti harbiyesi olsaydı; CHP’liler meydanlarda tesettürün simgeleri olan çarşafı yırtarlarmıydı? Her fırsatta başörtüsüne karşı çıkarlarmıydı? Her fırsatta imam hatip okuları ve Kur’an kurslarından rahatsız olurlar mıydı?

 

İşte maalesef son yıllarda, mevcut CHP yönetiminin başında olan bu sol görüşlü kadrolar, 15 Temmuz darbe girşimi karşısında dahi doğru dürüst seslerini çıkarmadılar ve  hatta bazı CHP milletvekillerinin, zaman zaman yaptıkları bazı açıklamaları, miletimizi derinden üzmüştür..

Mesela CHP milletvekilleri: Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Eren Erdem, Aykut Erdoğdu, Sezgin Tarıkulu, Selin Sayek Böke, Hüsnü Bozkurt, Gülay Yelkenci gibi daha birçok milletvekilinin Atatürk’ün fikir ve düşünceleri ile en ufak bir alaklarının olduğu söylenemez.,

 

Bugün  çoğu CHP’li yönticilerin, Atatürk’ün kurduğu siyasi parti CHP’ile  fikir ve düşünceleri  tamamen zıt ve sol tandanslı bir felsefeyi benimsemektedirler.. Peki hiç Kimse; Atatürk’ün komünist sol görüşleri benimsediğini söyleyebilri mi? Hayır asla, hiç kimse Atatürk’ün sol görüşleri benimsediğini söyleyemez.. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk aksine, Komünizme ve sol görüşlere kesinlikle karşıydı. Bu gerçeği tüm milletimiz çok iyi bilir. İnşallah konuya yarın devam edeceğiz.. ( Devamı Yarın )

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!