Nankör ve Paraya Tapmış Bazı Zavallılar !


Rus uçağının düşürülmesi konusunda herkes konuşuyor. Şu üç günlük fani Dünya’da, Allah’ı, dini. İmanı, kitabı tanımayanlar için söyleyecek tek bir sözüm yoktur. 

 

Çünkü Allah onları hür iradesi ile serbest bırakmış ve yarın Kıyamette gününde onlara bunun hesabını elbette ki soracaktır. Bu tür insanların yegane amacı; kazanmak, yemek, içmek ve af buyurun aynen hayvanlar gibi yaşayarak bir yaşam sürdürmektir. Onların bu söz konusu sapkın durumlarına rağmen; Yüce Rabbim yine de onların rızıkını veriyor ve yaşadıkları sürece rızıklarını kesmiyor. Bu tür insanlar her ne konuşursa konuşsun, onların diyecekleri benim için pek önemli değildir. Çünkü onlar Dünya menfaati ve çıkarları uğruna sapıtmışlardır.

 

Fakat  sözde anlı secdeli ve kelimeyi Şahadet getiren, beş vakit namazlarını kılan, orucunu tutan, Hacca giden. Zekat veren ve dindar olduklarını bildiğimiz bazı sözde Müslümanların Rus uçağının düşürülmesi konusundaki yaptıkları bazı açıklamalarını dinlediğimde; gerçekten sinirleniyor ve çok kızıyorum. Bu tür bazı insanlar; ticaretlerini, menfaatlerini ön planda tutarak, efendim Türkiye neden Rus uçağını düşürmüş? Türkiye’nin Suriye’de ne işi var diye adeta veryansın ediyorlar. Tek düşündükleri; kendi ticaretleri ve menfaatleri.  

Allah korusun bugün Türkiye işgal edilse bile, bu bazı zavallı kişilerin umurlarında değil. Mesela Dünya'nın bütün ülkeleri adeta çıkar ve menfaatleri için Suriye'de oldukları halde, bu bazı hain ve zavallı insanlar her ne hikmetse bütün bu olanları bir türlü görmek ve duymak istimiyorlar adeta.

 

Evet, yukarıda değindiğimiz gibi, bazı Dünya ülkelerinin Suriye ile hiçbir sınırı olmamasına rağmen, sırf Kendi ülkelerinin çıkar ve menfaatlerini düşünerek kilo metreler uzaklıkta gelen Amerika, 10.751 Km. den, Avustralya, 11.958 Km. den, Kanada, 9.358 Km.den, Fransa, 3.323 Km. den, İran, 450 Km den gelip Suriye’de çıkar ve menfaatlerini kollarken, Suriye ile 911 Km 0 bitişik sınırı olan ve sınırın her bir yanında akraba bağları olan ve daha düne kadar, Kerkük, Musul, Halep Misakı milli sırırları içinde ve 1920’lerde Türkiye’ye verilmesi gerekirken, Batılı Hıristiyan ittifak devletlerinin bazı zorlama ve masa başı oyun ve manipülasyonları ile bizden alınarak Irak ve Suriye’ye verilmesine rağmen, benim Müslüman olduklarını iddia eden bazı zavallı vatandaşlarım kalkmış, Efendim Türkiye’nin Suriye’de ne işi var diye  feryadı figan ediyorlar. Yazıklar olsun sizlere. Yazıklar olsun.

 

Ulan be hey ahmak oğlu ahmaklar; bir şey biliyor da mı konuşuyorsunuz; yoksa menfaatinizden dolayı mı bağırıp duruyorsunuz?  Allah korusun, demeki yarın bu ülkede bir savaş olsa; geçmişte bazı vatan hainlerinin yaptığıgibi, belkide sizlerde paralarınızı alıp Avrupa'ya kaçacaksınız?

 

Yazıklar olsun size. Bu ülkede kazandıklarınız size haram zehir zıkkım olsun.  

Ulan be hey şerefsizler; bu ülkenin kurtulması için, canlarını veren şehit dedelerimizin ve ecdadımızın döktükleri Şehit kanları sayesinde bu ülkede yataklarınızda rahat rahat uyuyor, para kazanıyor ve istediğiniz gibi yaşıyorsunuz. Gözleriniz kör, kulaklarınız sağır mı? Filistin halkı 67 yıldır işgal altında ve bağımsızlık mücadelesi veriyor.  Hiçmi bir ibret almıyorsun? Demek ki sizlerin tek gayesi; aynen hayvanlar gibi midelerinizi şişirmek ve hayvanlar gibi yaşamaktır.

 

SİZLER ADI MÜSLÜMAN OLANfakat cebine, cüzdanına dokunulduğunda, feryat figan eden İslam’ın yüz karaları bazı zavallılar; her yaz tatilinde, Balıkesir’de, Ayvalıkta, Marmaris’te, Antalya’da ve bilmem daha Türkiye’nin hangi tatil beldesinde, 10 / 15 gün için harcadığınız milyarların kaç kuruşunu Allah için Filistin’deki Müslümanlar için harcadınız acaba? Söylerimsin?

 

Yüce Allah'ın siz bazı zavalılara bol bol sunduğu bazı nimetleri, sizler kendiniz kazandığınızı zan ediyorsunuz? Yazıklar ollsun sizlere ki, bir imtihanda olduğunuzu halen farkında değilsiniz. Evet, bu üç günlük fani Dünya'da, kendilerine verilen nice nimetlerle bir imtihanda olduklarının  görmek ve bilmek istemeyenlerin, yarın Kıyamet günün de vay hallerine...

 

Şimdi hemen diyeceksin ki, ben çalışıyorum, ben kazanıyorum kim ne karışır?  

Peki, iyi de, senin aldığın o her nefesin sahibi kim be hey zavallı ahmak oğlu ahmak? 

Bir dakika nefes almaz isen, olduğun yere yığılır kalırsın ve senin o cesedin bir saat sonra kokar ve herkesi rahatsız eder. Hiç bunu düşündü mü ki; kalkmış üç gramlık aklınla Türkiye’nin neden Rus uçağını düşürdüğünü eleştiriyor ve menfaatin için sinsice feryat figan ediyorsun? Gazetem deki bu köşem bugün müsait olsaydı, sizlere söyleyecek daha çok sözüm vardı. Fakat ne yazık ki, bugün de sayfamın sınırını aştığım için, başka bir şey söylemek istemiyorum. Sizler gibi menfaatprers vatan hainleri bugün dua etsin ki, sayfam doldu. Yoksa ben sizin gibilere daha ne diyeceğimi çok iyi bilirdim… 

 

Saygılarımla. / lutficaner@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!