İSLAM BİRLİĞİ VE DEMOKRASİ ( 1 )


Yıllardır Ortadoğu kan ağlıyor, sahte demokrasi havarileri Hristiyan Batıdan hiç ses çıkmıyor. Türkiye 15 Temmuz’da ikinci kurtuluş savaşını yaşadı,  sözde NATO’da, Birleşmiş milletlerde ve daha bir çok platformlarda sözde müttefiklerimiz ve ortaklarımız olan sahte demokrasi havarilerinin yine hiç sesleri çıkmadı ve hatta darbe girişimi başarılı olmadı  diye  üzüldüler...

Evet, ben bir Müslüman olarak, açık ve net bir şekilde şuna inanıyorum: demokrasi dedikleri sistem; güçlü egemen devletlerin, kendilerinden küçük ve zayıf  milletleri kandırmak ve sömürmek için kullandıkları bir sömürü ve zulüm sistemidir. Onun için şiddetle red ediyorum ve demokrasi kavramına inanmıyorum ve kabul etmiyorum..

1 – Evet, eğer benim bu açıklamama kızıyorsanız; mesela, sözde demokrasi ile yönetildiği  söylenen Amerika’ya bakın, 1970 'lerdeAmerika neden  Vietnam’a saldırdı milyonlarca insanı öldürdü söylerimsiniz?

2 – Ve yine 1978’lerden sonra, Amerika neden Afganistan’ı işgal etti?  Halen Afganistan işgal altında ve yüz binlerce Müslüman öldü..

3 - Evet, 1999’lardan sonra neden Irak’ı İşgal etti söylemisiniz ? Hristiyan Dünyası bütün katliamları demokrasi adı altında Müslüman ülkelerde yapıyor, bunu halen anlamadınız mı?

4 – Suriye’nin bu hale gelmesinden  sözde demokrasi ile yönetildiklerini söyleyen Amerika, Rusya, İngiltere, Fransa , Almanya’nın rolü ne kadardır söylemisiniz ?

5 – 68 yıldır İsrail Filistin de Müslüman kanı döküyor, demokrasi ile yönetildiklerini söyleyen bu yukarıda isimlerini saydığımız ülkelerin neden hiç sesleri çıkmıyor?

6 -  Sözde bu ülkelerin hepsi demokrasi ile yönetiliyor. Mesela NATO’da, Birleşmiş milletlerde ve daha birçok uluslararası platformlarda bizimle ortak ve müttefikler. Peki, 35 yıldır Güney doğu sınırımızı ihlal eden PKK ve diğer terör örgütlerini kim besleyip destekliyor; demokrasi ile yönetildiklerini söyleyen Amerika, Almanya,  İngiltere ve diğer batılı ülkeler, gözlerimizin içine baka baka bu örgütleri desteklemiyorlar mı ?

7 – Hani bu ülkeler her ağızlarını açtıklarından Türkiye’ye sitem eder ve Türkiye’yi demokratik olmamakla suçlayıp duruyorlar?

8 – Afrika'yı, ortadoğu’yu ve Dünya’nın geri kalmış tüm ülkelerini sömüren ülkeler, bu sözde demokrasiden söz eden Amerika, İngiltere başta olmak üzere, bu Batılı Hristiyan ülkeler değil midir?

9 – Hani hatırlarsınız; bundan 7-8 yıl önce Lübnan ile İsrail arasında bir kaç günlük sınır savaşı olmuştu ve binlerce insan ölmüştü, fakat Batılılar bütün bunları görmeyip, iki İsrail askeri kayboldu diye, Birleşmiş milletler başta olmak üzere, bütün Hristiyan Batı Dünyası ayağa kalktı..

10 – Ve yine Amerikan Irak savaşında, bir kaç pelikan kuşunun denize sızan petrolden dolayı ölmesini günlerce basın ve görsel medyalarından gösteren  sözde demokrasi havarileri iki yüzlü Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa ve diğerleri, neden 68 yıldır işgal altında olan  ve her gün kadın, çocuk, yaşlı demeden, Müslümanları öldüren İsrail’e seslerini çıkarmıyorlar ?

Evet, tekrar söylüyorum: demokrasi müslümanları yer yüzünde yok etmek ve sömürmek için egemen Batılı ülkelerin ısrarla gündemde tutmaya çalıştıkları bir zulüm ve sömürü sistemdir..

İnsanların kafasında çıkmış ve türetilmiş hiç bir fikir, sitem ve düşünce insanlığa huzur ve saadet getiremez. İnsan kafasında çıkmış olan bütün sistemler bir süre sonra yok olmuş ve tarihe karışmışlardır..

HÜKÜM VE HAKİMİYET YALNIZCA ALLAH’A AİTTİR..!

Yüce Rabbimiz Dünya’yı yarattığı günden bu güne kadar, koyduğu bütün kanun ve düzenler düzenli bir şekilde devam ediyorlar..

1 - Gece ve gündüzün hiç şaşırdığını gördünüz mü?

2 - Ayın ve Güneşin düzeninde bir yanlışlık gördünüz mü?

3 – Mevsimlerin düzeninde bir değişiklik gördünüz mü?

Kainatta ki bütün mevcudat Allah’ın birer ayetlerdir, maalesef çoğu insan bunu idrak edemiyor

Onun için, Yüce kitabımız Kuran-ı Kerimimin çeşitli ayetlerinde, Yüce Rabbimiz  şöyle buyruyor:

 "Hüküm vermek yalnız Allah'a aittir. O'ndan başkasına değil yalnız kendisine ibadet etmenizi emretmiştir. Dosdoğru din budur. Ancak insanların çoğu bilmez." (Yusuf:40

 ( DEVAMI YARIN )

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!