İslam Aleminin Üzerine Ölü Toprağı Serpilmiş !


Üç günlük fani dünya hayatının verdiği geçici lezzetler uğruna, tüm islam Dünyası  yarın Mahşer gününde, Allah’ın huzurunda imtihana çekileceğinin farkında değil ve imtihanı kaybettiler...

Dünya’da Müslümanlara karşı yapılan zulüm ve katliamlara baktığımızda, sanki İslam Dünyasının üzerine adeta ölü toprağı serpilmiş misali, Ortadoğu ve ‘Dünyanın bazı bölgelerinde Müslümanlara yapılan bu zulüm ve katliamlar karşısında, herkes sesiz, vurdumduymaz bir şekilde geçici Dünya hayatının nimetlerine biraz daha fazla kavuşmanın mücadelesini vermektedir Ortadoğu Müslüman devletleri arasında..

Yazıklar olsun bize, Yazıklar olsun bize, Suriye’de Irakt’a, Libya’da, Mısır’da, Myanmar Arakan’da, 68 yıldır Filistin’de ve Daha Dünya’nın birçok bölgesinde Müslüman kardeşlerimiz her gün katıl ediliyor, zulme uğruyor ve son günlerde Myanmar’da Kafir dinsiz Budistlerin katliamları karşısında, Müslüman ülkelerde doğru dürüst bir ses çıkmıyor..

Varsa yoksa, Dünya’nın bütün dertlerine R.Tayyip Erdoğan tepki gösteriyor, Açıklamalar yapıyor ve Dünya ülkelerine sesleniyor, fakat maalesef Hristiyan Batı Dünyası, Tayyip Erdoğan’ın sesinin duyulmaması için kulaklarını kapatmış, gözlerini kapatmış , yapılan bunca zulümleri görmemezlikten gelerek, Osmanlıyı parçaladığı gibi, Türkiye’yide bölmek ve parçalamak için fırsat kolluyorlar. Fakat maalesef  bazı Müslümanlar halen bunu anlayamıyorlar..

İşte 15 Temmuz’da FETÖ’cü darbe girişimi başarılı olmadı diye, Hristiyan Batı Dünyasının nasıl üzüldüklerini milletçe gördük ve izledik. İslam Aleminin, Dünya’da yapılan bu zulümler karşısında sesiz kalmasının karşısında, Tayyip Erdoğan ne tek başına ne yapsın?

Çünkü İslam ülkelerinin bir kaçı hariç, çoğunun ipleri Amerika, Rusya, İngiltere ve Batının elindedir. Batı Dünyası Osmanlıyı yıktıktan sonra, bu coğrafyayı küçük  küçük devletçiklere bölmüş ve kendi adamlarını sülale boyu eğitmiş ve bu islam ülkelerinin başına yönetici olarak koymuştur.         68 Yıldır Filistin işgal altında ve her gün Müslüman kanı akıyor ve Ortadoğu İslam ülkelerinden doğru dürüst bir ses çıkmıyor ?

Evet dostlar: İslam Alemi böylesine acılar ve katliamlar içinde kıvranırken, biz kalkıp bütün bu acıları görmemezlikten gelerek bayram mı yapıyoruz.. Büyük İslam kumandanı Selahattin Eyyubi’nin, (Kudüs işgal altında iken asla gülmediğini unuttunuz mu?) Evet dostlar; İslam Alemi bu şekilde katliam ve zulümlerle karşı karşıya iken, bayrama girdik demek bana çok anlamsız ağır geliyor ve Acı veriyor..

Suriye’de, Myanmar Arakan’da günlerdir, aylardır oluk oluk Müslüman kanı akıyor ve bütün Dünya bu zulümlere sesiz kalıyor.. Çünkü Hristiyan Batı Dünyası, bütün Müslüman ülkelerin liderlerini susturmuş ve baskı altında tutuyor. Eğer Hatırlarsanız, 15 Temmuz’da İslam Aleminde bir iki ülke hariç, genelinden darbe girişimine karşı doğru dürüst bir ses çıkmadı..

Çünkü Batı Hristiyan Dünyası, yeniden bir Osmanlı ruhunun ayakları üstüne kalkmaması için, Türkiye’yi ve R.Tayyip Erdoğan’ı sindirip tekrar son 80 yılda yaptığı gibi, kendi kuklası yaparak çıkar ve menfaatleri doğrultusunda egemenliği altına almak istiyor ve işte Erdoğan’da buna karşı direniyor. Dünya’da meydana gelen zulüm ve katliamlara karşı yalınız bir R.Tayyip Erdoğan karşı geldiği için, sömürgeci egemen Amerika, İngiltere Almanya, Fransa ve İsrail bunda son derece rahatsızdırlar.  Evet dostlar: işte böyle bir ortamda Kurban bayramına giriyoruz. Sevinmek mümkün mü? Şahsen ben sevinemiyorum ve bu durum bana çok çok acı geliyor.. Allah biz müslüman ülkeleri bir an evvel bu gaflet uykusundan uyanmasını nasip etsin. Türkiye ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun...

 

Saygılarımla. / lutfucaner44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!