CHP TABANI KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞARISIZLIĞINA DUR DEMELİ ( 1 )


Bu ülke: Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Zaza, Arnavut Alevi, Sünni, yani kısacası 80 milyon bütün milletimizin vatanıdır ve ülkesidir. Allah göstermesin, ülkemiz  zor bir durumda kalır ve zor duruma düşerse; bundan CHP, MHP, Ak Parti, BBP, Saadet yani kısacası, bütün siyasilerimiz ve bütün milletimiz zarar görecektir..

Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz: eğer  siz bir siyasi parti veya  bir kişi olarak, Anayasanın 2. Maddesinde belirtilen, “Türkiye Cumhuriyeti toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk  milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.” diye  Anayasada yazılı olan 2’inci. Madde’yi kabul etmişseniz; bu Madde’de söylenen kaide ve kurallara mecburen uyacaksınız Sayın kılçdaroğlu..

Allah korusun, ülkemiz zor bir durumla karşı karşıya kalırsa, bundan bütün siyasi partiler ve bütün milletimiz  zarar görecektir. Kemal Kılıçdaroğlu bunu bilmez mi? Vatansever CHP tabanı ve CHP seçmeni, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu yanlış tutumuna mutlaka dur demeli ve tepkisini göstermelidir. Çünkü bu gemi batarsa hep birlikte batarız.. İşte Suriye, Irak, Mısır ve Libya’nın hali meydandadır..

Bütün hayatı başarısızlıklarla dolu, geçmişte SSK kurumunu 9 yıl batırmış, Deniz Baykal’a kurulan kaset komplosu neticesinde, Başkan olmayacağım dediği halde, ani bir kararla CHP genel başkanı olmuş ve 7 seçimdir, girdiği her seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, kendi şahsi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket ederek, CHP’yi her gün biraz daha başarısızlığın içine çektiği gibi, şimdi’de Türkiye’yi bir kaosun içine çektiğini bildiği halde, maalesef  bunu inatla sürdürüyor..

CHP’nin içinde, CHP’yi Kemal kılıçdaroğlu’ndan daha başarıyla yönetecek nice siyasetçiler vardır. CHP tabanı artık bu konuya müdahil olmalı ve  il ilçe teşkilatlarına baskı yaparak bu gidişe dur demelidirler.. Sağduyulu CHP tabanı, Kemal kılıçdaroğlu’nun kendi şahsi başarısızlıklarını örtbas etmek için sergilediği bu entrikalarına ve kaos planlarını görmelidir. Kemal Kılıçdaroğlu girdiği 7 seçimi kaybetmiştir. CHP’nin Kemal kılıçdaroğlu'nun politikaları ile asla iktidar olamayacağını artık sağır sultan dahi biliyor. .

Bu ülkede PKK, 35 yıldır asker, polis ve vatandaşlarımızı katlediyor ve ülkemizi bölüp Komünist, ermeni bir Kürt devleti kurmak istiyor. Bütün bu olanlara rağmen, Kemal Kılıçdaroğlu PKK eli kanlı terörist bir örgüttür diyemiyor..

Kemal Kılıçdaroğlu Adalet için yürüdüğünü söylüyor. Diyarbakır’da selahattin Demirtaş’ın çağrısı ile 50 vatandaşımız vahşice katıl edildi, neden Kılıçdaroğluadalet için yürümedi? Gaziantep’te büyük küçük 40 vatandaşımız hayatını terörden kaybetti, neden Kılıçdaroğlu yürümedi ? Ankara’da patlayan terör bombaları ile nice vatandaşlarımız hayatını kaybetti, neden Kılıçdaroğlu yürümedi? İstanbul da patlatılan terör bombaları ile, nice fidan gibi polislerimiz ve vatandaşlarımız hayatlarını kaybettiler, neden Kılıçdaroğlu teröre karşı yürümedi?

Ülkemiz 15 Temmuz darbe girişimi gibi, FETÖ terör örgütü tarafında, parçalanmanın eşiğine getirilmek istendiği ve Türkiye’nin bu tehlikeyi henüz yeni yeni atlatmaya çalıştığı günümüzde, Kılıçdaroğlu ne amaçla yürüyor?

Eğer gerçekten mesele Enis Berberoğlu ise, iddianamede deniliyor ki, bu kişi devletin gizli kalması gereken sırlarını ifşa etmiştir ve onun için yargılanıyor. Eğer ortada bir suç varsa, elbete ki cezası da olacaktır. Suçu yoksa elbette ki gereği düşünülür. Kılıçdaoğlu’nun telaşı nedendir acaba?  Evet soruyoruz; yoksaKılıçdaroğlu; bu söz konusu bilgi ve belgelerin Enis Berberoğluna kimler tarafından verildiğini bilinmesinden mi telaşa düşmüştür ?

Kemal Kılıçdaroğlu  ve beraber yürüyenlere soruyoruz; makamında (DHKP-C’li) teröristlerce başına silah dayayarak şehit edilen Mehmet Selim Kiraz için neden yürümediniz? Milletimiz tarafından Kemal Kılıçdaroğlu’na bu minvalde sorulan daha nice soru cevap beklemektedir.. Girdiği 7 seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğluadalet için değil, kendi başarısızlıklarını CHP tabanından ve bu milletten gizlemek için yeni kaos senaryoları ile milletin dikkatini başka taraflara çekmeye çalışmaktadır..

Vatansever ve sağduyulu CHP tabanı ve seçmeni Kılıçdaroğlu’nun bu gidişine dur demeli ve CHP’nin başına, CHP’yi iktidara taşıyacak başarılı bir lider getirmelidir. Tüm CHP tabanı ve tüm CHP seçmeni şu soruyu mutlaka, ama mutlaka kendi kendilerine sormalıdırlar; 1960 darbesinden bu yana, nice siyasi partiler kuruldu ve tek başına iktidar oldular. Peki, CHP neden 60 yıldır  tek başına iktidar olamıyor acaba?  (DEVAMI YARIN İNŞALLAH)

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!