Büyük İsrail Projesinin İlk Ayağı Irak'ta Başlatılmak İsteniyor... (1)


Siyonizm’in ve İsrail’in kurucusu Theodor Herzl:  Osmanlı Sultanı Abdülhamid’Handan, Yahudi İsrail devletini kurmak için toprak istiyor ve Sultan Abdulhamid Han’dan red cevabı alması üzerine, daha sonra Theodor Herzl yazdığı hatıratlarında şunları yazıyor:

Abdülhamit Han Theodor Herzl’e Diyor ki: “benim, Suriye ve Filistin´den gelen iki alayım Plevne´de son neferlerine kadar şehid oldular. Türk İmparatorluk toprakları bana değil, Türk Milletine aittir. Bu İmparatorluğun hiç bir parçasını dahi hiç bir kimseye veremem” diyor... Ancak kadavramız paylaşılır, canlı vücuttan tek parça koparılmasına müsaade etmem.” Diyor büyük Sultan Abduulhamit Han...

Theodor Herzl’e Diyor ki: “Sultan Abdülhamid´in gerçek bir devlet adamı büyüklüğünü yansıtan bu sözleri, her ne kadar o an için bütün ümitlerimi söndürse de bana çok tesir etti ve heyecanlandırdı. Ölümü ve paylaşılmayı kabul eden bu kadercilikte trajik bir güzellik vardı ve madalyanın öteki yüzünde ise son nefese kadar mücadele iradesini gösteriyordu.”

 Avrupa’daki güçlü Yahudi karşıtlığının din değiştirerek çözülemeyecek kadar köklü olduğunun bilincine varan Herzl, ‘Yahudi Sorunu’nun ancak siyasi yoldan çözülebileceğine kanaat getirmişti. Bölgenin, Osmanlı yönetiminde olması dolayısıyla da çözümün anahtarını elinde bulunduran kişilerin başında Sultan Abdülhamit geliyordu..

Bu kapının açılması için, önce Sultan Abdülhamit Hanın devrilmesi ve Osmanlının parçalanması gerekiyordu.. İşte Sultan Abdülhamit Hanın tahtan indirilmesi ile bu süreç başlatıldı. Osmanlının parçalanma sürecinde, ( İttihattı Terakki Cemiyeti)'nin kurulması, Jön Türkler hareketi ve Genç Osmanlılar hareketielbette ki bir tesadüf değil, planlı bir projenin parçaları idi. Maalesef  dönemin paşaları olan,  (Enver, Talat ve Cemal Paşalar) üçlüsü bu tuzağa düşerek Osmanlının çöküşünün başlangıcını başlattılar..

Bu sürecin detaylarına uzun uzadiye girmek istemiyoruz. Yani kıssaca belirtecek olursak, koca Osmanlının devasa 22 milyon Km kare topraklarında, Hristiyan bazı Dünyası ancak bize 7. 880 Km kare toprağı uygun gördüler.

Böl, parçala yönet taktiği gereğince, Ortadoğu’da, Balkanlarda ve Dünyanın çeşitli bölgelerinde parçaladıkları Osmanlı Toprakları üzerinde tam 64 devlet kurdular..

Bu devletlerin isimlerini öğrenmek isteyenler; aşağıdaki LİNKİ tıklayarak bu ülkelerin isimleri hakkında daha geniş bilgi öğrenebilirler.

 Linki Tıklayınız...

http://www.yazangenclik.com/osmanli-topraklari-uzerinde-kurulan-devletler-listesi-15360

İşte Osmanlı devletinin parçalanma sürecini başlatan, Siyonizm’in ve İsrail devletinin kurucusu (Theodor Herzl’)in planı gereğince, 1948 yılında işgal edilenFİLİSTİN toprakları üzerinde kurulan İsrail devletinin asıl büyük hayali, (ARZI MEVUT,) yani büyük İsrail devletinin ilk adımı Kuızey Irak toprakları üzerinde bu göstermelik REFERANDUM vasıtası ile atılmaya çalışılıyor.

BARZANİLER KİMDİR?

BU  HAREKETİN ARKA PLANINDA KİMLER VAR ?

Mesut Barzani’nin Babası Molla Mustafa Barzani ve Barzaniler konusu oldukça uzun ve karmaşık bir süreci içermektedir..

Bu konudaki daha geniş bazı bilgileri aşağıdaki Linkten öğrenebilirsiniz..

Barzanilerin Gerçek Yüzü... TIKLAYINIZ

http://www.haber7.com/dunya/haber/278133-barzani-ailesinin-gercek-yuzu

Konunun devamı gelecek yazıda İnşallah...

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!