Başkan Ahmet Çakır, Bir İlke Daha İmza Attı !


Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Çakır, Başkan seçildiği günden beri, siyasi rakipleri tarafından hep acımasızca eleştirilirken, Malatya halkı bu eleştirileri kala almayıp Başkan Çakır’ın yaptığı başarılı hizmetlerini takdirle karşılıyor..

Çünkü Başkan Çakır; gerçekten Malatya’dan hizmette son iki dönemdir ilklere imza atıyor. Başkan Çakır’ın son  iki dönemdir yaptığı bu başarışlı hizmetlerini saymaya kalkarsak, bu köşemize sığdırmamız mümkün değildir. Evet, Malatya halkı düşünmeden ve  siyasi bir muhasebe yapmadan, artık körü körüne siyasi bazı görüşlerin peşine takılmıyor..

Bunun ispatı ise; daha dün yakın tarihe kadar, Malatya halkı siyasetten CHP’yi destekliyordu. Ve CHP’den sonra başarılı gördüğü Anavatan Partisini destekledi. Rahmetli Turgut Özal’ın Vefatından sonra,  Ana vatan Partisi başarısız olunca, Malatya halkı bir dönem MHP’yi yerel yönetimlerde denedi, fakat umduğunu bulamadı..

Ak Partinin iktidar olmasıyla, Malatya halkı yerel yönetimlerde mührü  Ak Partili belediye başkanlarına  verdi ve hizmetlerini görmek istedi. İşte  Malatya halkının  Büyükşehir için hizmet mührünü verdiği başkanlardan biri de Sayın Ahmet Çakır’dı. Başkan Çakır ilk dönemde gösterdiği başarılı hizmetlerinden dolayı, ikinci dönem tekrar halktan hizmette devam mührünü almıştır. İşte bugünkü  bu yazımızda asıl değinmek istediğimiz konu; Ahmet Çakır yine hizmette Malatyamız için bir ilke ve çok başarılı bir projeye imza attı. İsterseniz Malatya’da ve Türkiye de bir ilk olan bu projenin kısa bir açıklamasını, Sayın Başkan Ahmet Çakır’dan dinleyelim:

 “Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır  yaptığı konuşmada; yarınlarımızın daha aydınlık olması için, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için çevre yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirterek özetle şunları söyledi:

“40 yıldır kullanılan Vahşi depolama katı atık alanımızı rehabilite ederek çöp gazından elektrik enerjisi elde etme projemizi hayata geçirip 10 bin konutun aydınlatma ihtiyacına eş değer enerji üretmekteyiz. Rehabilite süreci sonrası aynı yıl ilimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ülkemizin havası en temiz ili ilan edilmiştir.

Malatya Entegre Çevre Projesini hayata geçirmenin süreçlerinde önemli aşamaları geride bırakmış durumdayız”

Evet, siyasi rakipleri  Başkan Ahmet çakır’ın bu  başarılı  projelerini  her  ne kadar görmemezlikten gelerek  yok saymaya kalksalar da, Malatya halkı bu başarılı  hizmetleri  ve bu büyük projeleri her gün görüyor  ve izliyor.  Hani derler  ya; “Güneş balçıkla sıvanmaz diye?”  Evet, bazı siyasilere  ve bazı kesimlere soruyoruz; bu başarlı  hizmetleri  daha ne kadar görmemezlikten  geleceksiniz?  Geçtiğimiz hafta Malatya’da  hayata geçirilen  (çöp entegre çevre projesi)  gibi Türkiye’de  bir  ilk olan bu başarılı hizmeti halktan nasıl saklamaya çalışacaksınız  ve daha ne kadar bu başarlı hizmetleri  görmemezlikten gelerek  üç maymunu  oynamaya çalışacaksınız  ey bazı siyasetçiler  ve bazı kesimler ?

Halkımız   artık ucuz siyasi  polemiklere  ve siyasi karalamalara pirim vermiyor.  Sizler bunu hala anlamadınız.  Vatandaş artık kimin çalıştığını, kimin hizmet ürettiğini  çok iyi görüyor  ve gözlemliyor. Sizlerin  siyasi yalanlarınıza  ve karalamalarınıza vatandaş  artık pirim vermiyor, itibar  etmiyor  ve sizlere gülüp  geçiyor.  Fakat sizler bu gerçeği hala anlamadınız..

Evet, geçen hafta Malatya’da açılışı yapılan  katı artık çöp artıma entegre tesisi,  Türkiye’de bir  ilktir  ve Başkan Ahmet  Çakır ve ekibinin çok büyük bir başarısıdır.  Malatya’da  Turgut Özal dönemi hariç, Büyükşehir  Belediyesi  bünyesinde son iki dönemdir  bu başarılı  nice  hizmetleri görmek istemeyen bazı siyasilere  soruyoruz;  sizler  80 yıl  boyunca Malatya’ya  ne yaptınız  söylerimsiniz ? Evet,  sizler ey bazı siyasiler;  bu başarılı hizmetleri gördükçe; kıskançlığınızdan  çatır  çatır  çatlıyorsunuz  değil  mi?  Eh Beyler: yerel yöneticilik  yan gelip yatmak değildir. Çalışacaksınız, çalışacaksınız, ve yine çalışacaksınız. Bilmem sizlere anlatabildi mi???

Saygılarımla / lutfucaner44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!