AMERİKA’NIN PERDELİ TÜRKİYE SAVAŞI


Dünya’da ve Ortaduğu’da gelişen olaylara baktığımızda, Amerika artık gerçek niyetini gizlemeye bile gerek görmüyor ve artık tavrını açıktan koymuş durumdadır. Bırakın bölgemizi, örneğin Avrupa’da bile, menfaat ve politikalarına karşı ayrı kulvarda olan, Fransa ve Almanya gibi bazı avrupa ülkelere karşı dahi Amerika tavrını net koymuş durumdadır. Bölgemizde ise, Türkiye başta olmak üzere, tüm ortadoğu ülkelerine karşı  çıkar ve menfaatleri gereği Amerika tavrını çok net bir şekilde koymuş durumdadır.

 

Yani, Amerika Dünya’da ve bölgemizde gelişen bütün olaylar karşısında, ben gerekirse 1945’te Japonya ya karşı yaptığım gibi, menfaatlerim uğruna bütün dünyayı yakarım, yıkarım demek istiyor. Ben ne Türkiye dinlerim, ne Ortadoğu dinlerim, nede Fransa , Almanya dinlerim. Güç benim ve benim dediklerim olacak. Aksi takdirde bütün olanlara katlanırsınız mesajını Dünya’ya veriyor.

 

 Amerika’nın bu acımasız vahşet içeren katil tavrının, Amerika için hayır mı, şer mi olacağını ancak Allah bilir. Amerika’nın son bir kaç yıldır, Türkiye ile ilgili olan tavrına baktığımızda; aynı kalleş ve iki yüzlü şeytani politikalarını bölgemizde açık açık görüyoruz. Çünkü Amerika bölgemizde, Tavşana kaç, tazıya tut misali, PYD ve YPG’yi açıktan destekliyor ve silah veriyor. DEAŞ’I Amerika ve ingiltere kurdu. Yani açıkçası Amerika, Türkiye’ye şu mesajı veriyor; ey benim Türkiye’deki yıllardır beslediğim uzantılarım olan basın, medya, STK ve ekonomik yandaşlarım; şunu iyi bilin ki, Ak Parti ve R.Tayyip Erdoğan Başınızda olduğu müddetçe, ben size rahat yüzü göstermem ve PKK terörü ile baş başa kalırsınız demek istiyor. Ben her ne kadar dünya kamuoyuna karşı PKK terör örgütüdür diyorsam da, şunu bilin ki, PKK benim yıllardır beslediğim örgüttür ve benim emrim ile hareket eder demek istiyor.

 

Yani her ne kadar Amerika açık bir şekilde söylemese de, Türkiye’ye karşı perdeli bir savaş başlatmış durumdadır. Çünkü Amerika demek istiyor ki; ey R. Tayyip Erdoğan; sen helikopter yapmayacaktın. Savaş gemisi yapmayacaktın. Füze yapmayacaktın. Altay tankını yapmayacaktın. Piyade tüfeğini yapmayacaktın. Hem sonra Türkiye’yi kalkındırmak senin neyine? Yani kısacası Amerika demek istiyor ki, ey Türkiye; son 14 yıldır  savuna alanında yaptığın bütün teknoloji ve silahlarla bölgede ki benim pazarlarıma ve menfaatlerime göz diktin ve menfaatlerimin önüne adeta takoz koydun demek istiyor. 

 

Ey Türkiye; oysaki 80 yıldır ben sana İsrail’in ve benim emrimde dışarı çıkma demiştim. Fakat sen ne yaptın; 3 Kasım 2002’de iktidar olur olmaz benim yıllardır, Türkiye’de uyguladığım tüm politikalarımı bir bir yok etin. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, bölgende ki tüm ülkeleri uyardın ve benim politikalarıma karşı tavır koymalarını sağladın. Benim yıllardır üzerinde çalıştığım (BOP)projesini geçersiz kıldın. Bütün bunları benim görmeyeceğimi mi sandın ey Türkiye demek istiyor katil Amerika.

 

İşte bütün bu olanlar karşısında, Yüce milletimizin oturup, siyaset üstü bir milli şuurla şu gerçeği çok iyi  düşünmesi lazım, mesele Ak Parti ve R. Tayyip Erdoğan meselesi olmadığını mutlaka ve mutlaka milletimizin görmesi lazım. Çünkü aynı Amerika ve egemen Batı dünyası; yakın tarih 1950’den bu yana, Türkiye ne zaman belini biraz doğrultmaya kalksa; karşımıza hep aynı sinsi tuzak, darbe ve siyasi kargaşa ortamları ile çıktı. Rahmetli Adnan menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan’ın karşı karşıya kaldıkları darbe, siyasi baskı ve oyunları yakın tarihte milletçe hep birlikte gördük ve izledik.

 

Yani kısacası, Amerika ve egemen Batı dünyasI, bölgemizdeki çıkar ve menfaatleri gereği, Türkiye’de şu an iktidar olan Ak parti ve onun kurucusu R.Tayyip Erdoğan'a karşı perdeli bir savaş ilan etmiş durumdadırlar. Şu anda R.Tayyip Erdoğan’ın yaptıklarını yapan başka bir kişi de olsa, Amerika ve egemen batı Dünyası, çıkar ve menfaatleri gereği yine aynı tavrı koyacaklardır. Çünkü yakın tarihte, aynı adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan’a yaptıkları gibi. İşte asıl bütün mesele budur ve bu gerçeği milletçe mutlaka görmemiz lazımdır..

.

Saygılarınla. / lutfucaner44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!