Amerika Ve Büyük İsrail Projesi 1


Dünya’nın egemen emperyalist katili Amerika, Ortadoğu’ya hakim olmak için, bu coğrafya’da yapmak istediği bütün plan ve projeleri, Kuklası İsrail’in güçlenmesi üzerine yapıyor.

Ortadoğu’nun yer altı ve yer üstü zenginliklerini tek başına sömürmek için tüm dünya ülkelerini saf dışı bırakmak istiyor. 

 Rusya, Çin ve diğer bölge ülkelerini saf dışı yapmanın çözümlerini arıyor.

Bölgeyi istediği gibi dizayn etmek için, son 50 yıldır kıssa, orta ve uzun vadeli plan ve projelerle değişik değişik adlar altında yeni yeni terör örgütleri kurdurtarak  perde gerİsinde kendi amaçlarına hizmet ettiriyor.

Bu coğrafya da, İsrail karşısında katiyen kalkınmış güçlü bir ülke istemiyor Amerika.

Herkesin bildiği gibi, 1979’lara kadar, Şah Rıza pehlevi ile İran’ı kontrolü altında tutan Amerika, Humeyni devrimi ile  i ranı kaybetmesi ile Ortadoğu’da büyük bir güç kaybına uğradı.            

3 Kasım 2002 Ak Parti İktidar ile Türkiye’yi de elinde kaçırdı.

Yakın tarihte bilindiği gibi, Saddam Hüseyin'i destekleyip İran’a saldırtarak amacına ulaşmak istedi fakat İran’ın direnmesi karşısında amacına urlaşamadı.

Amerika, son 35 yıldır Türkiye’nin sınır boyunda PKK terör örgütü ile Türkiye’den, iran’dan, Irak’tan, Suriye’den Toprak kopartmak amacı ile Kürtlere devlet kurdurtmak bahanesi ile ikinci bir İsrail, yani kendi amaçlarına hizmet edecek komünist bir Kürt devleti kurdurtmak istiyor.

Bu şekilde İsrail’in elini güçlendirecek ve bu  coğrafyayı tamamen kendi kontrolü altında tutacaktır.

Bölge ülkelerinin çoğunu zaten çeşitli vesilelerle güçten düşürüp şu andan kontrolü altında tutmaktadır.                                                              Mısır, Libya, Yemen, Irak, Suriye, Filistin’in Durumu ortadadır.

Son 35 yıl itibarı ile, bu coğrafya’da Amerika’nın amaçlarının önünde engel teşkil eden iki devlet kalmıştır.

Türkiye ve İran.

İşte Amerika’nın son 35 yıldır Kürt devleti kartı bahanesi ile bölgede İsrail’i rahatlatacak ve sömürüsünü devam ettirecek bu Kürt devleti kartı kozunu bir türlü elinde bırakmak istemiyor.

Yönetim sistemi tamamen siyonist yahudilerin elinde olan Amerika, Türkiye ve İran'ın  köklü iki büyük devlet geleneğinden geldiğini gerçeğini unutuyor.

Oysaki Emperyalist kan emici Amerika’nın devlet olma tarihi daha henüz 250 seneyi bulmazken, Türkiye ve İran her biri bin yıllık köklü bir devlet olma tarihine sahip  ülkelerdir.                                                                                                                                                                                                                                                  

Amerika’nın özelikle, Osmanlı bakiyesi olan Türkiye’den büyük korkusu vardır.

Her ne pahasına olursa olsun, Amerika Suriye’yi parçalayıp  İkinci bir İsrail Komünist Kürt devleti kurdurtmanın peşindedir.                                                                

35 yıldır PKK ile Türkiye’yi bölemedi. Saddam Hüseyin le İran’ı Bölemedi. 15 Temmuz’da FETÖ’cü darbe ile Türkiye’yi bölemedi.

Şimdi ise Amerika Türkiye’yi sıkıştırmak için elinde tutuğu terör örgütleri  kozlarını kullanarak, Türkiye’ye demek istiyor ki; sen İran’ı desteklemeyi bırakmadıkça ben seni rahat bırakmayacağım.

Çünkü  Türkiye ve İran, İsrail’in bölgede kurmak için çabaladığı büyük İsrail devletinin kurulmasının önünde büyük engel teşkil ediyorlar.      Yani  Amerika Türkiye’ye demek istiyor ki;  ver İran’ı, Bende PKK, PYD ve IŞİD’di sahadan hemen çekerim demek istiyor.

Evet, emperyalist kan emici Amerika’nın asıl düşüncesi, ben Türkiye’yi kandırıp İran’ı parçalarsam, ondan sonra Türkiye’yi çok rahat parçalar ve kontrol ederim ve kimse Türkiye’yi benim elimde alamaz diye düşünüyor. 

Yani Amerika anlaşılır ve çok açık bir şekilde, Türkiye’ye vermek istediği mesaj; sen  ve İran İsrail’in bölgede büyümesinin önüde birer engelsiniz, ver İran’ı, bende seni rahat bırakayım demek istiyor...

(DEVAMI VAR)

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!