TÜRKİYE İLE GARDEŞ ÜLKE KATAR


5 Arap ülkesinin Katar ile tüm siyasi ilişkilerini kesmesi, Körfez bölgesinde son yıllarda görülen en büyük diplomatik krize yol açtı. Peki Katar krizinin asıl sebebi ne? Hangi ülkeler Katar ile diplomatik ilişkilerini kesti, Katar iddialar için ne diyor, bu kriz neden önemli?

Suudi Arabistan liman ve hava sahasının yanı sıra Katar'a olan kara sınırını da kapattı. Bu konu hakkında konuşmak gerekirse sözde katar teröre destek veriyor iddiasıyla Sudi Arabistan katar ile diplomatik ilişkilerini kesdi ; burada aslında sorulması gereken Türkiye bu küresel diplomatik yalnızlaştırma politikasın da nerede yer alacak ;bu konu hakkın da biz genç yazarların düşüncesi iranın katarda nüfus yapması politikası Sudi Arabistan'nın tedirgin ediyor peki ya Mısırda darbeci sisi ye direktif veren Rusya ve ABD etkisi yok sayılamaz yalnız Türkiye burada ne katarı nede diğer 5 müslüman ülkesini diyolog yaparak uzlaştırmaya yapılacaktır ancak böyle çözülebilir

Vatan Sevgisi İmandandır!: Türkiye'nin katar'daki askeri üssünde 13 subay, 19 astsubay ve 56 uzman görev yapıyor ;bu arada Türkiye nin katarla ticari ilişkileri katarı yalnız bırakması vede askeri üssünü  korumasız bırakması diplomatik ilişkileri zedeler.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Haz

TÜRKİYE İLE GARDEŞ ÜLKE KATAR

01May

ADIM ADIM BÜYÜK TÜRKİYE !!

26Nis

GENÇLERİN GÖZÜNDE ERDOĞAN