GENÇLERİN GÖZÜNDE ERDOĞAN


Tarih, bir dönem eleştirilen hususlara daha sonraki zamanlarda çok farklı şekillerde hükümler verebilir. Jön Türkler bugün bir çoklarınca gurur kaynağı olarak Sultan Abdülhamit'in o gün neredeyse varlığına tahammül edemiyor ve her sorunun çözümünü onun yokluğuna bağlıyordu. Bugün de küresel sistemin hegomanları, Erdoğan'dan kurtulursak her şeyden kurtuluruz diye düşünerek onun şahsını hedef alıyorlar.

Siyasi yaşamında Erdoğan kadar darbenin, müdahalenin, saldırının, entrikaların, kumpasın her türlüsüne maruz kalan başka bir lider olmasa gerek... İşte biz gençlerin gözünde Erdoğan bu yüzden seviliyor bu yüzden Erdoğan liderlik vasıflarının hepsini taşıyor; karizmatik, merhametli, milletin yanında olan milleti yaşat ki devlet yaşasın idealini kendine yol haritası yapmış bir büyük bir lider. Erdoğanın siyasi hayatına bakarsak gençlerin erdoğanı şiar olarak aldığını anlarız ! Erdoğan siyasi mücadeleye "yürek titretmesi'yle," vicdan sızı'yla başlar. Kıyıya vuran veya bombalanmış binanın enkazından çıkarılan masum, günahsız bebekleri görüyorsanız; yüreğinizin cız etmemesi elde mi işte bu yüzden masumların göz yaşını dindirmek isteyen bir liderimiz ve de gençlerimiz var. HZ.İbrahimî yakan ateşe çalı çırpı götüren karga olmaktansa ,HZ. İbrahimî yakan ateşi söndürme ye bir damla suyla sondurmeye giden bir karınca oluruz en azından tarafımız belli olur.

İşte bu yüzden Erdoğan 15 Temmuz gecesi biz gençleri çağırdığın da ilk gidenler biz gençler olduk kimimiz yuksek lisans, kimimiz memur, kimimiz işçi, kimimiz esnaftı ortak noktamız bayrak, vatan dı bin canımız da olsa bin canımızı da vermeye hazır bir milletiz. Biz Türkiye Cumhuriyet tarihin de tanımadık ki bir emirle sokakları milyonları dolduracak çünkü biz gençler ve Erdoğan arasında sevgi bağı ile birbirimize bağlıyız.

Unuttunuz mu ki Erdoğan ,partisinden ve toplumun bazı kesimlerin den olumsuz görüşler almasına rağmen seçilme yaşını önce 25 'e düşürdü, sonra 18'e düşürülmesi için hedef ortaya koydu ve de 16 nisan 2017 de referandum da bu millet evet diyerek milletin gücünü gösterdi. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız gençler için bu kadar çok şey yapmış ken biz gençler olarak neden duralım koşacağız ve de risk alarak koşacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımız gençlere yönelik konuşmalarında Atatürk'ün gençliğe hitabesinden sıkça alıntı yaptığı gibi, Arif Nihat Asyanın şu dizeleriyle biz gençlerin şiarı oldu: "Delikanlım, işaret aldığın gün atandan, yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı hasandan. Sen ki, burçlara bayrak olacak kumaştansin, Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın "

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Haz

TÜRKİYE İLE GARDEŞ ÜLKE KATAR

01May

ADIM ADIM BÜYÜK TÜRKİYE !!

26Nis

GENÇLERİN GÖZÜNDE ERDOĞAN