ADIM ADIM BÜYÜK TÜRKİYE !!


Yüz seneden beri Harab'a yüz tutan bir şey birden yapılmaz! Size bir misal vereceğim, bir pınar (kaynaktan akansu)başı çok zaman taraffün ve tesemmün etmiş, içine çok pislik düşmüş; sonrada onu tasfiye için o pislikleri içinden çıkarılırsan ve havuz gibi yapılırsa; acaba pınarın suyu bir zaman bulanık olarak gelecek mi? Fakat merak etmeyiniz! Akibet berrak olacaktır! Evet Anadolu,hatta Asya ve dünyanın ihtiyacı olan o ab-ı hayatı temizlemek beraklaştırmak,islamiyetin ve hakiki medeniyetin 1000 yıldır bayraktarlıgını yapmış şu kahraman necip millete olacaktır ve oluyor!

Evet bize ümit veren ve gençliğe mihrab olan liderimizinde dediği gibi Türkiye,yalnız Türkiye değildir! İşte Hind,işte Tatar,işte Kafkas,işte Arap,işte Afrika,işte Alem-i İslam yine önceden olduğu gibi Anadolu'nun bayraktarlıgında,Avrupa'nın malı olmayan medeniyeti eline alarak dünyaya yeniden o huzur ve güveni getirecektir. Şu ana kadar Türkiye'nin yaptığı ve yapacakları bunu habercisi değil midir? Avrupa'nın malı olmayan medeniyeti ona mal etmek düşmanımız olan gerilemeyi ona dost göstermek felegin çarklarını ters döndürmedi mi?

Bugün dahi görüyoruz ki bilhassa muhalif olanlar ve karşı olanlar bir intikam-ı şahsiyle arzularına fikir suretini giydirip Avrupa'ya şedit bir meftuniyet ve milletine karşı amik bir nefret hissiyle; kendini Avrupa'nın Veled-i nameşru-u göstermesi ne kadar da acınası bir durumdur. Evet biz dahi yılmayarak bize lazım olan marifet,sanat ve feni bunları inandıgımız yüksek hakikatlerle birleştirerek bu şuurda olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığımız kuvvetle yeniden asıl hedefimiz olan muasır medeniyetlere çıkacağız. Birgün olur elbette doğar Şems-i hakikat hiç böyle müebbed mi kalır Zulmet-i alem? Biz Büyük Türkiye'yiz. Bu toprakları hep birlikte vatan kıldık. Bu topraklar hep birlikte tek bir millet olduk. Çanakkale'de, Sakarya'da,Dumlupınar'da şehitlerimizle Büyük Türkiye'yiz.

Biz gazilerimizle Büyük Türkiye'yiz. Biz türkülerimizle, şarkılarımızla,halaylarımızla,horonumuz,zeybegimizle ortak geçmişimiz ve ortak geleceğimizle Büyük Türkiye'yiz, ortak irademizle, ortak geçmişimiz ve ortak geleceğimizle Büyük Türkiye'yiz. Bu ülkenin tarihinden Ahmet Yesevi'yi, Hacı Bektaş'ı, Pir Sultan'ı, Hacı Bayram'ı yok sayarsanız bu ülke öksüz kalır, yetim kalır, köksüz ve dayanıksız kalır. Yunus Emre'siz bir Büyük Türkiye dilsiz kalır. Mevlana'sız Büyük bir Türkiye ruhsuz kalır. Sabahat Akkiraz'a kulak vermeyen, dinlemeyen Büyük Türkiye türküsüz kalır. Tatyas Efendi'yi yok sayan Türkiye'nin besteleri yarım kalır.

Cem Karaca'nın bu ülkenin hasretini çektiği kada Cem Karaca'nın hasretini çekti. "Hoşçakalın İki Gözüm" diyen Ahmet Kaya'ya vefa göstermeyen Türkiye'nin şarkıları eksik kalır. Nasıl Mehmet Akif'siz bir Türkiye tahayyül edilemezse, Nazım Hikmet'siz bir Büyük Türkiye eksik sayılır. Seversiniz, sevmessiniz, begenirsiniz, begenmezsiniz, görüşlerimi kabul edersiniz, etmezsiniz Ama Ahmedi Hani'siz, Bitlisli Said-i Nursi'siz bir Türkiye'nin maneviyatı noksan kalır. Biz bu ülkenin tüm renkleriyle, bütün çiçekleriyle, bütün kokularıyla, dağları, taşları, ırmaklarıyla Büyük Türkiye'yiz.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Haz

TÜRKİYE İLE GARDEŞ ÜLKE KATAR

01May

ADIM ADIM BÜYÜK TÜRKİYE !!

26Nis

GENÇLERİN GÖZÜNDE ERDOĞAN