Yok Artık!


Son haftalarda aldığı sonuçlarla galibiyete hasret kalan bir Yeni Malatyaspor var. Takımın kompakt oyununda önemli bir yol getirten Erol Bulut’un elindeki kısıtlı kadro, elini kolunu bağlamış durumda. Göztepe karşısında yenilen gollerde savunmanın hatasından çok yönetimin hatası olduğunu da bilmek gerekir.

Mücadelenin ilk yarısında Göztepe’nin üç duran toptan attığı goller ön plana çıktı. Yalçın’ı kadro dışı bırakarak adeta deyim yerindeyse ‘kendi ayağına sıkan' yönetim, yaptığı hatayı umarım anlamıştır. Yenilen goller sonrasında herkesin aklından geçen tek şey, Yalçın olsaydı bu goller yenilmezdi. Mina'nın saatli bomba gibi oynar futbolu, saç baş yolduruyor. Sadık'ın ikili mücadeleler de etkili olmasına karşın hava toplarında vasat kalışı savunmada güven vermiyor. Sadece savunmayı değil takımı yönlendiren bir ismin kadro dışı kalması, ona değil Malatya’ya verilmiş bir cezadır.

Her şey bir yana da takımın sportif direktörü Ali Ravcı'nın bu sorunu çözememesi aklımdan da geçmiyor değil. Futbolcuya çocuk gibi ilgi göstereceksin. Yeri geldiğinde kızıyorsan kalbini kazanıp sevmesini de bileceksin. Eğer baba evladına barışma adımı atmıyorsa anne aracı olur. Maşallah Yeni Malatyaspor'da arabulucu hiç yok. Futbolcular ve teknik heyetin yönetimle arkasındaki köprü olan Ravcı'nın ‘kimse bana karışmasın da ne yaparlarsa yapsınlar’ der gibi duruşu devam ederse takıma büyük zarar verir. Açık ve net söylüyorum; Yalçın Ayhan meselesini halledemezlerse faturası bize çok ağır olur. Başarı da kendisine fatura çıkartmak ile başarısızlıkta kenara çekilmek doğru bir çözüm değil.

İnanın kaybedilen puanlar da Erol hocayı hiç eleştirmek bile istemiyorum. Adam ne yapsın ki arkadaş! Elindeki kumaş kalitesi bu kadar. Şapkadan tavşan çıkartacak hali yok ki. Başka bir yönetim modeliyle çalışmış olsaydı belki çok daha farklı işlere imza atabilirdi.

Evet, sezon başından bu yana hakemlerden canımız çok yandı. Ama hakem odasına yürümekte nedir? Bir Başkanın böyle bir olaya imza atması hiç etik değil. Yönetici,  saldıran olmamalı çözüm üreten olmalı. Vurmak, kırmak yada bağırmak çözüm olabilir mi? Hakemlerden canı yanan tek biz değiliz ki. Şimdi haklıyken haksız duruma düşmek daha mı iyi? Böyle mi kendimizi savunacağız? Artık bu işin ciddiyetine lütfen varın. Herşeyi ben bilirim demeyle bu işler olmuyor. Bulunduğumuz yer Süper Lig. Ne kadar çok göze batarsan o kadar kaybedersin.

Bu arada Göztepe maçı öncesinde aracıyla kaza geçiren Yeni Malatyaspor’un Başkanı Adil Gevrek'e geçmiş olsun diliyorum. İnşallah doğruları takım üzerinde uygular da sonradan bize de geçmiş olsun demezler.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!

10Şub

Kâr’dan Gelen Zarar

03Şub

Kendinize Gelin Artık!

28Oca

Ayıptır Ayıp!

20Oca

Adil Gevrek’in Tercihi Belli!