Yan Gelip Yatıyor!


Galatasaray’ı evinde yeneceksin, kupada tur atlayacaksın ve deplasmanda Alanyaspor’u mağlup edeceksin. Erol Bulut ve oyuncuları gerçekten büyük bir başarıya imza attı. İki hafta önce oyuncularına ‘Ayağınızı denk alın, yoksa formayı zor alırsınız’ mesajını kamuoyuna sunan Erol hoca, belli ki takıma nokta atışı yapmış. Guilherme ile Aleksic’in olayını kapatarak toparlanan Yeni Malatyaspor, Alanya’da yine sistemini konuşturdu. Topu rakibe vererek savunmada duvar ören Yeni Malatyaspor’un her oyununu izledikçe aklıma Yunanistan’ın Avrupa Şampiyonu olduğu süreç geliyor.

Oyunun büyük bölümünü orta alanda tutan Yeni Malatyaspor, Efecan, Cisse ve Fernandes gibi etkili oyuncuları kalesine çok yaklaştırmadı. Attığı golden sonra biraz bocalama yaşayan Yeni Malatyaspor, Farnolle’nin kurtardığı penaltıdan son düdüğe kadar kontrolü elinde bulundurdu. Murat ile Erkan’ın yükselen forma grafiği ile Chebake’nin kademe anlayışı ön plandaydı. Boutaib’in gol dışında sahada yaptığı katkının artık görülmesi fazlasıyla memnun edici. Sorumluluk alması gerektiğini yazdığım Adem’in de son iki hafta gol atması hem oyuncuyu hem de takımı havaya soktu.

Özellikle Mina’nın cezası nedeniyle formayı kapan Murat Akça’nın Galatasaray ve Alanyaspor maçında gösterdiği performans, şans bekleyen diğer isimlere de örnek olmalı. 90 dakika sahada kalmak yerine 90 dakika kenarda ısınan Dia’nın devre arasında bileti kesilmeli. 2020’de sözleşmesi bitecek olan Dia, geçen sezondan bu yana sadece 660 dakika ligde forma giydi.Geldiği günden bu yana hiçbir katkısı olmayan bu oyuncunun yan gelip yatması gerçekten sinir bozucu.

Sezon başından bu yana sıkça dile getirilen Avrupa hedefi, şuan ki tablo ile çokta uzakta görünmüyor. İstikrar korunduğu takdirde başarılmayacak bir durum söz konusu değil. Yönetimin öncelik olarak Erol Bulut’u takımda tutması gerekiyor. Kendisine buraya adanmış hissiyatı verildiği takdirde Bulut’un müthiş işlere imza atacağını düşünüyorum. Adının Fenerbahçe ile geçmesi ise şu süreçte tam bir saçmalık. Basının sadece malzeme bulması adına yapılan bu haberlere kimsenin itibar etmemesi en büyük tavsiyemdir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!