Utanç Tablosu!


Bir yandan şampiyonluğa oynayan Başakşehirspor ile bir yandan ilk senesinde ligde kalmayı büyük oranda garantileyen takım Yeni Malatyaspor. İkisinin arasındaki farkı anlatmaya gerek yok bile. Erol Bulut’un gelişiyle birlikte daha dengeli ve kompakt oynayan Yeni Malatyaspor’un bu sezon en vasıfsız maçlarından birini izlemeye şahit olduk. 90 dakika boyunca sadece topun peşinden koşan bir Yeni Malatyaspor vardı.

Tamam, bu ligin en iyi pas yapan takımı Başakşehir. Ama sahada sezon boyunca bütün maçları baz alarak söyleyecek olursak, rakibine hiç bu kadar oyun oynatmayan bir maç izlemedik. Bırakın 1-0’dan öncesini son dakikalarda bile rakip kaleye gidemeyen bir Yeni Malatyaspor seyrettik. Futbolcular üzerinde müthiş bir konsantrasyon eksikliği vardı. Bunda da Erol hocanın “Ligin muhtemel şampiyonuyla oynayacağız” diye hafta içerisinde yaptığı açıklama, sebep gibi görünüyor. Belki Yeni Malatyaspor oyun disiplininden kopmadı ama hiçbir varlık gösterememesi bizleri en çok üzen görüntüydü. Yani hayretler içerisinde izlenen bir karşılaşma oynandı. Yeni Malatyaspor’un bu oyununu gören Başakşehir, Yeni Malatyaspor kalesine baskı yapmakta lüzum bile görmedi. 

Herkesin bildiği üzere Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın da eski oyuncusu Demba Ba’nın seneye Beşiktaş’ta olmasını istediğini söylemesi de kritik Göztepe maçı öncesinde bütün okları Tamer Tuna ve Ba’ya çevirmişti. Sonucunda mağlup olan Göztepe’nin bu yükü; bir açıklama yüzünden “Zan” altında kaldı. Erol hocanın da buna benzer açıklamasını eski takımına karşı ard niyetli olarak görmüyorum ama Süper Lig’de yapılan böyle söylemler, birçok insanı zor durumda bırakabiliyor.

Maç içerisine dönecek olursak yüzde 76’ya oranla oynayan Başakşehir’in büyük bir üstünlüğü vardı. Kanatlardan Elia ve Visca ile müthiş toplar taşıması Yeni Malatyaspor’un defans ve orta alan bloğunu oldukça yordu. Orta alanda Emre’nin oyunun kontrolünü eline alması da Yeni Malatyaspor’un işini oldukça zorlaştırdı. Maç boyunca sadece 3-4 dakikalık bir şahlanma yaşayan Malatyaspor, gerisini getiremediği gibi sahadan da mağlup ayrıldı. Özellikle Türk futbolunda yaptığı hareketlerle eleştirilen Emre’nin büyük Malatyaspor taraftarına gösterdiği tepkinin mutlaka bir cezası olmalı. Mücadelenin hakemi de duyduğu küfüre rağmen Emre’yi sakinleştirmesi tam bir utanç tablosuydu. Bence Yeni Malatyaspor yönetim kurulu, bu konuyu mutlaka yazılı ve sözlü olarak TFF’ye sunmalı.

Bu sene gerçekten inanılmaz bir lig yaşıyoruz. Alt ve üst sıralarda yer alan takımların amansız bir yarış içerisine girdiği son 6 haftada her an her şey olabilecek durumda. Yeni Malatyaspor’un kalan maçlarda en az 3-4 puan alması bu işin tamamıyla bitmesi anlamına gelecek. Alanyaspor, Akhisar ve Kayseri ile sahasında oynayacağı maçlardan bu puanı alabilecek kapasiteye sahip. Hatırlatmakta fayda olacağını düşündüğüm konuda ise “İlk senesinde ligde büyük oranda kalmayı garantileyen Yeni Malatyaspor, bana göre başarıyı yakalamıştır”. Sadece yapılan açıklamalara biraz daha dikkat edilirse kulüp adına daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!