Umursamıyor!


Sezona kadro eksikliği olmasına rağmen aldığı puanlarla iyi bir giriş yapan Yeni Malatyaspor’da hala eksik bölgelerin tamamlanamaması stresli ve sancılı bir süreci yaşatıyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın da Sivasspor maçı sonrasında bırakmak istemesi, sorunun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Sağlam’ın kamuoyunda ciddi bir güven hissini barındırması da bütün topu yönetime atmış durumda.

Her teknik adamın isteğidir, kendi listesinin transfer edilmesi. Maalesef Y.Malatyaspor’da yönetimin istediği oyuncular alınınca Sağlam’da bu konuda oldukça rahatsızlık duyuyor. Ertuğrul hocanın yaptığı açıklamalar da; “Yönetimin takip ettiği oyuncular alındı” demesi ise bize bu doneleri veriyor. Transfer sorununu bazı kesimler, madem yönetim kendi istediği oyuncuları alıyor o zaman neden iki şampiyonluk yaşadı. Bazı kesimler de süper  ligin alt liglere benzemediğini ve hocanın istediği oyuncuların alınması gerektiğini vurguluyor. Sonuç olarak bakarsak, Ertuğrul Sağlam gibi bir ismi eğer takımın başına getirmişseniz, istediklerini de yapmakla mükellefsiniz. Bunu da kulübün menfaatleri doğrultusunda yapmalısınız.

Erdal Gündüz gibi bu işi gönülden yapan bir kişinin bile alıngan olması, transfer de ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Sayın Başkan Adil Gevrek’in bu konuda Burak Çakır ve Menajer Ersin ile beraber hareket ediyor iddiaları da yönetim içerisinde kırgınlıklar doğurabilir. Geçenler de sevdiğim bir dostumla Y.Malatyaspor’u konuşurken, izlediğimiz ve takip ettiğimiz oyuncular alınıyor açıklamalarını konuştuk. Bu oyuncuları kim, nerede ve ne zaman izledi, kimse bilmiyor. İzleme komitesinde olduğu belirtilen Hakan Çalışkan’ın nasıl bir liste hazırladığı belli değil ve raporunda hiçbir futbolcunun alınmadığı, Sportif direktör  (TFF’nin resmi sitesinde U21 teknik sorumlusu olan) Ali Ravcı’nın yurtdışında futbolcu izlemediği ve hiçbir yöneticinin (Başkan Gevrek’in yönetiminde yer alan yakın dostu Burak Çakır hariç) transferi son anda öğrendikleri söyleniyor. Ben bu olaya ihtimal vermek istemiyorum. 2.Lig’den Süper Lige çıkartan Başkan Gevrek’in bu tezleri çürütmesi için açıklama yada görsel olarak bunu kamuoyuna göstermesi en doğru olanı diye düşünüyorum.

Malatyalı menajer Fatih İlek’in söyledikleri ise sosyal medya üzerinde ciddi bir şekilde tartışma konusu haline geldi. Transferlerde fazla paraların döndüğü yönünde belgeler sunan İlek’in bu açıklamaları ve Sağlam’ın istifa etmek istemesi ile menajer Ersin’in kendi oyuncularını takıma getiriyor iddialarına, yönetimin biran önce açıklık getirmesi herkesi rahatlatacak kanaatindeyim. Ama görünen o ki Başkan Gevrek, bütün bu söylemleri çokta umursamıyor!

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!