Sirkelenin Artık!


Erol Bulut’un zorlu bir fikstür döneminde Yeni Malatyaspor’un başına geçtiğini daha önce dile getirmiştim. Konyaspor maçında alınan bir puan altın değerinde olsa da Fenerbahçe maçıyla birlikte başlayacak süreç can sıkıyordu, nitekim de öyle oldu. Azubuike, Chebake ve Rahman’ın olmayışı bizlerin olduğu kadar Erol hocanın da kafasını karıştırmıştı. İstanbul’da şampiyonluğa oynayan bir takıma konuk olmak, her Anadolu takımı için dezavantaj sayılır. Maçın başlamasıyla birlikte bunu net bir şekilde gördük.

Erken dakikalarda yenilen goller takımı demoralize etti. Aslında burada Erol hocanın da büyük hatası olduğunu söylemek mümkün. Büyük takımlara karşı hele de deplasmanda oynuyorsanız savunma ve orta alan arasındaki dengeyi çok iyi sağlamanız lazım. Gel gelelim ki Yeni Malatyaspor’un orta sahası sanki Malatya’da kalmıştı. Bunu iyi çözen Fenerbahçe’de sürekli dikine oynayarak kaleye gitti, bunda da başarılı oldu. Diallo’nun kafası Fransa’da Seaht’in nerede olduğunu unuttuğu, Cissokho’nun da bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın der gibi futbolu, oldukça sinir bozucuydu. Açık ve net söyleyebilirim ki bu takımın dinamosu Azubuıke ve Aytaçtır. Aytaç’ın sakatlanana kadar ortaya koyduğu futbol, olumlu yöndeydi.

En azından hırsı bile takıma ekstra motive katıyor. Bu iki oyuncunun olmadığı bir dönemde alternatiflerinin de yerini dolduramadığını yada yetersiz olduklarını çok net görebildik. Boutaib gibi etkili bir santraforunuz varsa kanatlarınız Bingöl’ün dağlarında bal yapan arı gibi çalışmalı. Eğer bunu yapamazsanız gol bulmakta zorlanır şansınızı da duran toplara bağlarsınız. Fenerbahçe’nın savunmada bu sezon sıkıntı yaşadığını sağır sultan bile duydu. Bunu bile bile sahaya yanlış onbir ile çıkmak, kendi ayağına sıkmak gibi bir şey. Barazite’nin oynadığı takdirde vereceği ara paslar ve orta alanda yapacağı hazırlık pasları takıma müthiş katkı sağlayabilirdi. Bu lig, çok zorlu ve çetin bir lig. Eğer bu ligi basite alırsan geldiğin gibi seni geri gönderirler.

Yönetimden tutun kulübün çalışanlarına kadar herkesin sirkelenmesi lazım. Deplasmanda yenilsen bile evinde kazanmak zorunda olduğunu hafızana yerleştirmen gerekli. Şunu da açık bir şekilde söylersem herhalde yanlış olmaz. Süper Lig’de kadro kalitesi olarak çok eksiğimiz var. En azından devre olana kadar alınabilecek en iyi puanları almalıyız ve nokta transferlerin yapılmasını hesaplamalıyız. Üç top yapmakta bile zorlanıyorsan eğer sıkıntı büyük demektir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!