Şen Ola Malatya!


Kendi sahasında özellikle ilk yarılarda çok etkili olan Erzurumspor’un oyunu Yeni Malatyaspor maçında da sahaya yansıdı. İlk 20 dakikada bunaltıcı baskılar uygulayan Erzurum’un ataklarına katlanmayı başaran Y.Malatyaspor, gereksiz yaptığı penaltı ile geriye düştü. İkinci yarıda oyuna ancak ısınan Malatyaspor, Erkan Kaş’ın da sahaya girmesiyle bambaşka bir kimliğe kavuşarak ard arda yakaladığı gollerle sahadan galip ayrıldı ve altın değerinde 3 puanı cebine koyarak evine döndü.

 

Düşünün; as kadrosunda ‘Adem, Boutaib, Guilherme’ gibi önemli isimlerin eksikliği ve Mina’nın da yedek başlaması Yeni Malatyaspor’u umutsuzluğa sürüklemedi. Bu takıma yıldız değil de sisteme ayak uyduracak oyuncuların olması gerektiğini bir kez daha izledik. Oyun disiplinini oyuncularına çok iyi kavratan Erol Bulut’un Erkan Kaş hamlesi ise ‘CUK’ diye oturdu desek herhalde yanlış olmaz. Yeni Malatyaspor, topun kontörlünü rakibine ne zaman verse galibiyet şansını yüzde 80’lere çıkartıyor. Erzurumspor karşısında öyle yapınca galibiyette kaçınılmaz oldu.

 

Ertaç’ın sakatlanmasından sonra formayı alan Farnolle’nin kritik kurtarışlarına Erzurumspor maçında da şahit olduk. Kalesinde adeta devleşen Beninli kaleci, müthiş kurtarışlarıyla galibiyetin baş mimarı oldu. Boutaib’in bu sezonki gol yollarında etkili olamayışı bizleri olduğu kadar Erol Bulut’u da kara kara düşündürürken Eren’in iki gol atması, soğuk Erzurum havasında içimizi ısıttı. Futbolcuların kafa yapısını çok iyi okuyan Bulut, sahaya kimi sürerse sürsün sırıtmıyor. Sadece aldığı yüksek ücretle takıma hiçbir katkı vermeyen Dia’yı bu grubun dışında tutuyorum. Kesinlikle bu oyuncu ile devre arasında yolların ayrılması gerek.

 

Yeni Malatyaspor’un kalan son iki maçında alacağı puanlar, önünü daha iyi görmesini sağlayacak. Antalyaspor ve Bursaspor maçları elbette kolay olmayacak ama buna benzer birçok zorlu süreçlerden başarıyla çıkmasını bildi, bunda da çıkacağını ümit ediyorum. Aleksic’in yokluğu handikap olsa da Guilherme ve Boutaib’in döneceğini düşünmek, içimi rahatlatıyor. Pereira’nın form düşüklüğünü normal karşılamak lazım. Ara ara bazı futbolcular da böyle düşüşler olabilir. Önemli olan, Erzumspor maçında olduğu gibi şans bulan yeni isimlerin kendisini göstermesidir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!