Sağlam’ı Küstürdüler..!


Nasri ve Eto’o gibi dünya yıldızlarını Malatya’da ağırlayan Yeni Malatyaspor, kendi sahasında ilk kez seyircisi karşısında boy gösterdi. Y.Malatyasppr, maçın başlarında taraftarın da gücünü arkasına alarak baskılı bir oyun ortaya koydu. Antalyaspor’un tecrübeli ayakları ile dengeyi sağlaması golü de hanelerine yazdırmalarına neden oldu. Aslında birçok kişi Nasri’nin golü sonrasında farkın açılacağını düşünüyordu ama Y.Malatyaspor'un pes etmeyen futbol anlayışı, izleyenlerin takdirini kazandı.

Boutaib, Barazite ve Cissokho’nun dışında takımın genel performansı iyi diyebiliriz. Takım olma konusunda hala ciddi eksiklikler göze çarpıyor. Forvet arkasında etkisiz kalan Y.Malatyaspor’un en önemli sorunu ise yırtıcı bir forvete sahip olmaması. Boutaib’in bir çok pozisyonda zayıf kalması taraftarlara adeta saç baş yoldurdu. Hiçbir yüksek topu kesememesi ve içeri yapılan ortalarda pozisyon hatası yapması belki de galibiyetin alınmamasının baş nedenlerinden sayılabilir. Barazite’nin de beklentilerin çok altında kaldığı görüldü. Zaten Ertuğrul Sağlam’ın Barazite’yi her maçta 90 dakika oynatmaması da bunun en basit örneği.

Antalyaspor maçında genel olarak bakıldığı zaman Yeni Malatyaspor kötü bir futbol oynamadı. Rakibi karşısında birçok pozisyon da buldu. Eto’o ve Nasri ile etkili olan Antalyaspor karşında alınan 1 puanda önemli olarak görülmeli. Ama Yeni Malatyaspor solbek, orta saha ve forvet noktasında sıkıntı yaşıyor. Aldığım duyumlara göre yönetim, iki oyuncuyla anlaşma sağlamış. Eğer bu eksikler, milli arada tamamlanırsa 3-4 hafta içerisinde takım olma konusunda önemli bir adım atabilir.

Ertuğrul Sağlam’ın her açıklamasında yönetimi eleştiri niteliğinde yaptığı açıklamalar, bazı gerçekleri de gözler önüne seriyor. Sağlam’ın istediği oyuncular belli ki alınmamış. Menajer Ersin’in kendi bünyesindeki oyuncuları takıma getirmesi Y.Malatyaspor’a sıkıntı yaşatıyor. “Mina, Diallo ve Batuhan’ın transferinde yönetimin takip ettiği oyuncular” diye demeç veren Sağlam, rahatsızlığını açık bir şekilde ortaya koydu. Zaten Sivasspor maçından sonra görevi bırakmayı düşünmesi de bundan kaynaklanıyor. Adil Gevrek ve yönetimin artık bu menajer işine son vermesi lazım. Bu kulübü menajer Ersin mi yoksa yönetim mi idare ediyor, anlamış değilim..!

Ertuğrul Sağlam’ın Malatya için bir şans olduğunu kimse unutmamalı. Böylesine bir değeri basit nedenlerle kaybetmek Y.Malatyaspor için büyük kayıp olur. Gelir gelmez ‘Stadyum, tesis ve antrenman sahasını” olmazsa olmazlardan gören Sağlam’ın Sportif Direktör Ali Ravcı’nın da yedek kulübesinde olmasını istemesi, profesyonelliğinin göstergesi. Bu takım üst üstte bu kadar eksiğe rağmen nasıl şampiyon olmuş diye şaşkınlığını gizleyemeyen Ertuğrul hocanın işini şansa bırakmak istememesi sizce de çok normal değil mi?

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!