Sabit Kalsa Daha İyiydi!


Teknik direktör Erol Bulut'un gelişiyle birlikte ligde büyük sükse yapan Yeni Malatyaspor, sezonun bana göre en iyi futbolunu Konyaspor karşısında göstererek, anasının ak sütü gibi helal bir üç puanı hanesine yazdırdı. Maçtan sona kadar topun kontrolü Konyaspor'da olmasına rağmen oyunu yönlendiren taraf tamamıyla Yeni Malatyaspor'du. Jahovic ve Eto'o gibi önemli silahları olan bir takıma deplasmanda sadece bir pozisyon vermesi ise ayakta alkışlanacak bir durum.

Sistem takımı olan Yeni Malatyaspor'da hangi oyuncuyu nereye koyarsanız koyun sırıtma söz konusu değil. Rahman'ın Karabükspor maçında sağbek, bu maçta orta saha oynaması ile Doria'nın da solbekte sıkıntısız oynaması sistemin oturduğunu gösteriyor. Takımın en önemli oyuncularından biri olan Murat Yıldırım'ı yokluğunda aramadık desem yeridir. Gilberto'nun hamle oyuncusu olduğunu da oyuna girdikten sonra yakaladığı pozisyonlarla gördük. Henüz ligin bitimine daha çok varken elde edilen 34 puan, büyük bir başarının hikayesi diye adlandırılmalı.

Rakibine alanı çok iyi kapatan ve adam markajını doğru uygulayan Yeni Malatyaspor, aldığı puanların etkisiyle kalan maçlarını çok daha rahat oynayarak fazla puanlar alabilir. Karabükspor maçının sonlarında oyun disiplininden kopan oyuncularını eleştiren teknik patron Erol Bulut’un bu söylemi, Konyaspor maçında olumlu etki yapmış olarak göründü. Yani küçük dokunuşlar ve rütuşlar bile takım üzerinde büyük etki yapıyor. Belki bunu her hafta yazıyorum ama Yeni Malatyaspor'un bu teknik direktör ve sistemiyle küme düşmeyeceğini çoğu kez söyledim. Artık bu korkuyu hissedenlerin de derin bir nefes aldığını düşünüyorum. Yönetimin de yavaş yavaş yeni sezonun planlanmasını yapması gerekiyor.

Teknik direktör Erol Bulut’la öncelikli olarak yola devam edilmesi lazım. Çok değil, 4-5 hamle oyuncu transferiyle katkı sağlanmalı. Zaten Erol hocanın anladığım kadarıyla en çok istediği şeylerden bir tanesi de istediği oyuncuların kampa zamanında katılması. Bunu da yönetim, Erol hocaya çok görmeyecektir

Sezonun en flaş galibiyetlerinden birine imza atan Yeni Malatyaspor’da yönetim, Fenerbahçe maçına yaptığı bilet fiyatlarıyla bunu gölgede bıraktı. Keşke bu rakamı çok yükseklerden değil de küçük artışlarla yapsaydı daha iyi olurdu. Yada her maça uyguladığı fiyatların sabit kalması daha doğru olanıydı.Anlaşılan kalan maçlarda kâr elde etmek isteyen yönetim, istediği taraftarı stadyumda göremezse eldekinden de olacağını inşallah hesaplamıştır. Şuda var, isteriz ki stat dolsun ve kulübe maddi katkı sağlansın. Eğer Pazar günü stat dolarsa müthiş olur. Yada tam tersine sayı oranı az olursa Türkiye'nin izlenme oranı en yüksek olacak maçlarından bir tanesinde iyi bir izlenimimiz olmayacak. Bakalım ve bekleyip görelim. İnşallah herşey bizim adımıza çok güzel olur. 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!