Merak Etme Ceferin, Geliyoruz!


Kasımpaşa ve Akhisarspor maçlarında aldığı galibiyetlerle ilk 5 umudunu tekrardan alan Y.Malatyaspor, Erzurumspor mücadelesinden de alnı ak bir şekilde çıkmayı başardı. Erol Bulut’un son haftalarda kadroda çok oynamalar yapması sonuca olumsuz etki yapmıştı. Ali Ravcı’nın bu konuda istikrarı seçmesi puanların gelmesini sağladı. Erzurumspor mücadelesinde Donald’ın cezalı oluşu dışında ideal 11 sahadaydı. İlk dakikalarda Erzurum’un daha çok topla oynadığını gördük. Y.Malatyaspor, 1-2 fırsatı değerlendiremeyen konuk takıma sonrasında ağırlığını hissettirip kontrolü eline aldı.

İkinci yarılarda yaptığı en iyi işi yapan Y.Malatyaspor, rakibini tuzağa düşürerek üstünlük sayısını eline aldı. Daha sonrasında sazın teli taraftarlar için öyle güzel çalıyordu ki diğer gollerde isteksiz kalmadı. Bundan birkaç hafta öncesinde en çok zorlanacağımız maçın Erzurumspor olduğunu düşünüyordum. Oynadığı futbolla birçok kez beğeni kazanmasına rağmen Malatya’da Malatyaspor’un gücünü kıramaması Erzurumspor’a bir nevi havlu attırdı. Bundan öncesine kadar defansif özelliğinin üstüne ofansif gücün de eklenmesi gerektiğini hep söylüyor, istiyorduk. Artık şunu çok iyi görüyoruz ki hücum noktasında Y.Malatyaspor çok şeyler kazanmış durumda.

Maçların ilk yarısında rakibini üstüne çekip çembere alan Y.Malatyaspor, ikinci yarılarda ise kontrataklar ve kanat organizasyonlarını çok iyi kullanınca sonuçlarda kaçınılmaz oluyor. Şuanda 47 puanla 5.sırada olunması ve en yakın rakibine 5 puan fark atması Y.Malatyaspor’un kalan 2 maçını da daha rahat geçireceğini gösteriyor. Bir nevi yerini garantilemesi önemli ama Avrupa’ya gitmesi için Galatasaray’ın Ziraat Kupasını kazanması her şeyden daha önemli. Küme düşmüş Akhisarspor’un bir sürprize imza atmaması halinde Avrupa’nın kapıları Malatya’ya açılmış olacak.

Y.Malatyaspor’un Avrupa vitrininde boy göstermesi Malatya için büyük bir reklam olacak. Şehrin tanıtımını cebinden 5 kuruş para harcamadan Dünyaya tanıtacak olan Malatyaspor, adını tarihe altın harflerle yazdıracak. Şimdiden UEFA Başkanı Ceferin’in uzaktan el sallayarak “sizi bekliyoruz Malatya” deyişini görüyor gibiyim. Bundan sonraki süreçte Y.Malatyaspor yönetiminin yapacakları da oldukça önemli. Sportif direktör Ali Ravcı’nın haykırıp yönetimden teknik direktörlük sıfatını resmen alması gerekiyor. Son üç haftada alınan sonuçlar, bu işin artık Ravcı’da olması gerektiğini ispatlamış durumda. Günümüzde tecrübeli diye adlandırılan hocalar artık tercih edilmiyor. Türk futbolunun gelişmesi için idarecilerin de genç oyuncular ve teknik adamlara kapı açması lazım. Sayın Başkan Adil Gevrek’in de buna duyarsız kalacağını düşünmüyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!