Lokur Lokur Kaynıyor!


Yeni Malatyaspor, puan olarak kendisinin altında yer alıp daha çok risk yaşayan Akhisarspor’u konuk ederek artık bu işi bitirmenin hesabını yaptı. İlk yarı oynanan oyunda ‘Ne şiş nede kebap yansın' diyen iki takım vardı. Sıkıcı geçen bir devrede anlaşılan o oldu ki iki takım da birer puana razı gibiydi. Bundan en çok hoşnut kalacak takım, Akhisarspor gibi duruyordu. Ona rağmen Yeni Malatyaspor daha çok pozisyona girdi. Uzun toplarla en azından Boutaib'e gelen paslar, bir şekilde Yeni Malatyaspor’a vakit kazandırıyordu. Ne hikmetse Boutaib oyundan çıktı ve az olan ofansif gücü de ortadan kalktı.

Aslında Erol hoca, yaptığı hamlelerle büyük risk aldı. Neyse ki yapılan yanlış değişiklikler, bize pahalıya mal olmadı. Bir türlü ileride çoğalamayan Yeni Malatyaspor, uzun toplarla etkisini de kullanamadı. Kanatlarda sadece Chebake’nin gayreti ön plana çıktı. İkili mücadelelerdeki sonucu ile yaptığı çıkışlar, tek başına yetersiz kaldı. Orta alanın 3.bölgeye daha yakın oynamaması hücum da yetersiz kalmamızı sağlıyor. Bu bir noktada Yeni Malatyaspor'un en eksi yanı.

Şimdi sorsalar bir puanı beğenmiyor musun? Deli misin havalara uçuyorum derim.

Öyle yada böyle alınan bir puan, iki takım içinde altın değerinde. Hele de böyle bir haftada alınan puanın değerini anlatmaya gerek yok. Pazar günkü sonucun ardından Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği ile arasındaki puan farkını 9'a çıkarttı ve ikili averajda da önde olduğu rakibine üstünlük sağladı. Osmanlıspor’un yenilmesiyle birlikte baraj puanı da aşağıya çekildi. Aşağıda da yukarıda da lokur lokur kaynayan kazan, birilerini yakacak birilerini de mutlu edecek.

Yeni Malatyaspor'un ilk senesinde bu başarıyı yakalaması oldukça önemli. Sıkıntıların olduğu süreçler de oldu ama Türk futbolunun zaten kanayan yarası değil mi maddiyatla boğuşmak? Kim ne derse desin, ilk senesinde lige çıkan bir takımın ligde kalması başarıdır. Yanlışlar var mıdır? Elbette vardır. Önemli olan bunları yeni sezon öncesinde telafi etmek ve seneye daha dikkatli olmak gerekli. Bakalım ve bekleyip görelim, zaman bize neyi gösterecek.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!

10Şub

Kâr’dan Gelen Zarar

03Şub

Kendinize Gelin Artık!

28Oca

Ayıptır Ayıp!

20Oca

Adil Gevrek’in Tercihi Belli!