Kimse Transfer Beklemesin!


Bursaspor ile deplasmanda oynadığı maçta sahaya aldığı sonuçlarla özgüveni yüksek bir şekilde çıkan Yeni Malatyaspor, son haftalardaki görüntüsünü bozmadı. Topu yine rakipte bırakıp oyunun dengesini koruyan futbolcular, gol pozisyonları yakalayamasa da rakibine de fazla şans tanımadı. Maçta geriye düşmesi bile oyuncuların motivasyonunu bozmuyor. Bursaspor maçında geriden gelip sahadan 1 puanla ayrılmak önemli bir iş. Son dakikada bana göre verilen yanlış penaltı kararı kaçırılınca hak yerini bulmuş oldu. Guilherme’nin de gördüğü ikinci sarı kart ise haksız bir karar. 

VAR’ın da üstünde kararlar verilmeye devam ediliyorsa çok fazla şeyi anlatmaya gerek yok. Düşünün; Guilherme’ye net bir faul yapılıyor ama hakem oyunu devam ettiriyor. Sonrasında ise oyuncunun haklı itirazı haksız şekilde cezalandırılmasına neden oluyor. O zaman soruyorum kim ilgileniyorsa, VAR niye VAR?

Acısıyla tatlısıyla ilk yarıyı müthiş bir grafikle noktalayan Yeni Malatyaspor, müthiş bir başarıya imza attı. Kimsenin bu tabloyu yakalayacağını tahmin etmediği bir başarı elde eden Malatyaspor, 17 maçlık periyodu 3.sırada tamamlayarak tarihine şanlı bir zafer katmaya çok yakın. Futbolcuların dinlenme, teknik heyet ve yönetimin de harıl harıl çalışma dönemine girdiği devre arasında, son günlere kadar kimse transfer beklemesin. Hani bunu bildiğimden dolayı söylemiyorum. Her sene son günlere kadar sabırla beklenen transfer politikalarını göz önüne alarak söylüyorum. Alınan başarılardan dolayı bir mahsuru var mı, bence yok!

Erol hocanın ısrarla 4-5 transfer istemesi yönetimin işini oldukça zorlaştıracak gibi görünüyor. Devre arasında yapılan transferlerin yüzde 70’i oldukça riskli. Hiçbir takım kolay kolay iyi futbolcusunu bırakmaz. İyi yapılıp gibi görünen transfer de büyük ihtimalle sorunlu futbolcu oluyor. Sağaçık, Santrafor, Stoper-Solbek ve 10 numara pozisyonunda bir oyuncuya ihtiyaç var. Elbette bunları alabilmek için takımdan gidecekler de olacak. Yattığı yerden milyonları alan Dia’yı nasıl gönderecekler onu da çok merak ediyorum. Bence devre arasında en büyük iş, gidilmesi gereken oyuncuların gönderilmesi olacak. Gerisi de çorap söküğü gibi arkasından gelir. 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!