İnanmıyorum!


Olaylı Fenerbahçe derbisinin üzerine morali bozuk, haftaya da şampiyonluk yarışının kilidini açacak Galatasaray maçı öncesi stresli bir Beşiktaş’a karşı elbette Yeni Malatyaspor'un işi oldukça zordu. Maç başladığında dolu tribünler önünde oynayan Beşiktaş baskılı oynadı. Nitekim de savunmanın adam paylaşımı hatasında Negredo cezayı kesti.

  Herkes 2 ve 3.golü beklerken Yeni Malatyaspor şaha kalktı. Birkaç dakika topla oynamaya başlayınca rakibin direnci kırıldı. Sürekli pas hataları yapmaya başlayan Beşiktaş, Yeni Malatyaspor'un iştahını kabarttı. Yüzde 72'ye 28 topla oynama süresi rakipte olsa bile deplasmanda beraberlik golünü bulmak önemli bir meziyet. Sahasına kapanan ve zamanı iyi değerlendirmek isteyen Yeni Malatyaspor, arada bir çıktığı kontralarla Beşiktaş’a korku sardı. Şişirme toplarla kendi yarı sahasında oynayan konuk takım, bireysel hata ve duran top haricinde gol yemeyeceğe benziyordu, öyle de oldu.

  Yan toplarda adam paylaşımı sıkıntısını kronik haline getiren Yeni Malatyaspor, onlardan bir tanesini daha yaşayınca 3.gol de kaçınılmaz oldu. Şimdi sorarsanız; Yeni Malatyaspor kötü oynayarak mı kaybetti, hayır. Şampiyonluğa oynayan ve son iki senenin şampiyonu Beşiktaş’a sahasında ecel terleri döktürmek, her takımın işi değil. İşin aslında en tedirgin verici yanı, ligin bitmesine 4 hafta var ve küme düşme potasında yer alan takımla arandaki puan farkı sadece 6. Haftalardır söylüyorum; Yeni Malatyaspor küme düşmez ama bu korkuyu yaşamakta kötü bir his.

  Olayın iç yüzünü tam olarak dışarıdan kimse bilmemekle birlikte Yeni Malatyaspor'da oyuncuların Cuma günü antrenmana çıkmadığı iddia edildi. Bu kişinin de Dia tarafından başlatıldığı söyleniyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama hiç bir futbolcunun forma giydiği bir ilin takımına bunu yapmaya hakkı yok. Birçok özel kurumda çalışan insanlar aylarca maaş alamıyorken, milyonların döndüğü bir sektörde böyle olayları kesinlikle tasvip etmiyorum. Böyle bir olayın yaşandığına da inanmıyorum. Eğer varsa da futbolcuya hak vermiyorum. Hakkın verilmiyorsa aslanlar gibi sezon sonunu bekler ve TFF'ye başvurursun. Maç sonunda Erol hocanın iğneleyici açıklamalarını da doğru bulmuyorum. Toprağın altından küplerle altın çıkartan bir takıma gelmediğini herkes biliyor ama bunu ekranlarda ‘Biz bugün Beşiktaş'a değil, farklı kişilere karşı kaybettik’ demesi imajına hiç yakışmadı. Ya bildiğini açık açık konuş yada bu konulara hiç girmemen en doğru olanı olacak.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!