Helal Olsun


Sakat oyuncunun çokluğu, cezalının bulunması ve transferde hala eksiği olmasına rağmen evinde Fenerbahçe’yi mağlup etmek, her babayiğidin harcı değil. Hele birde ilk iki haftadan 6 puan çıkartmak hiç değil. Bunu başaran herkese yazının başında tebriklerimizi iletmek, herhalde az bile kalır. Takımların ekonomik kriz eşiğinde olduğu bu dönemde Yeni Malatyaspor’un da zorlandığını bilmeyen yoktur. Ama yaptığı akılcı transferler, sezona damga vuracak gibi görünüyor. Özellikle Aleksic, Guilherme ve Donald’ın kalite ayaklar olduğunu çok net izledik. 

Topu daha çok rakibe vererek analiz yapan Yeni Malatyaspor’un oyun sistemi, bu maçta da devam etti. Oynama oranı Fenerbahçe’de olmasına rağmen kontrol tamamıyla Yeni Malatyaspor’daydı. İlk yarıda orta alanda oldukça zorlanmasına rağmen ikinci yarıda sistem ve oyuncu değişikliği ile golü de yakaladık. Topu rakibe vererek tuzağa düşüren Y.Malatyaspor, morali bozuk olan Fenerbahçe’yi avına rahat düşürdü. Topun arkasında oynamak artık bizim geleneksel bir durumumuz oldu. Bundan şikâyetçiyim, elbette hayır. 

Geçen hafta Göztepe’yi deplasmanda 3-1 yenen Yeni Malatyaspor, Fener’in hocası Cocu’yu belli ki oldukça tedirgin etmiş. 2-3 pozisyon dışında kaleye bile yaklaşamayan rakibine ambargo koyan Yeni Malatyaspor’un bu sene çok büyük işler yapacağı kanaatindeyim. Sadık ve Mina’nın mükemmel uyumu da asla gözlerden kaçmamalı. Her topa canla başla atılmaları, takım için çok önemli olduklarını gösteriyor. Geçen sene nerden geldi bu adam dediğimiz SincereSeth’in de iki maçta ortaya koyduğu futbol, parmak ısırtan cinsten. Aleksic ve Guilherme’nin de usta ayaklar olduğunu düşünürsek Boutaıb’efazlasıyla katkı sağlayacaklardır. 

İlk iki haftada alınan galibiyetler takıma farklı bir hava kattı. Bu hava ve moralle aldığımız kadar puanlar alıp koyulan Avrupa hedefini yakalamak içten bile değil. Yapılan transferlerin yetersiz olduğunu düşünenler olsa da birçok takımdan kalite ve maddi olarak iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Aceleci olmadan, kırmadan, dökmeden ve incitmeden sabırla yolumuza devam edersek çok güzel işler başarabiliriz. Belki biraz hedefimi çok abartılı bulabilirsiniz ama Erol Bulut ile devam ettiğimiz takdirde bir Başakşehirportföyü de yakalayabiliriz. 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!