GURURLANDIK!


Ligin en iyi kompakt futbolunu sergileyen Yeni Malatyaspor, tabiri caizse darmadağın bir sezon geçiren Fenerbahçe karşısında dik duruşlu bir futbol sergileyip, izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Bunu kimse kaçırmasın diye yazının başında yazmayı daha doğru buldum. Skrtel’in yokluğunu bir fırsat olarak değerlendiren Erol Bulut, düşüncesinde başarılı oldu. Hava toplarındaki üstünlüğü yakalayarak rakibin bu konudaki direncini kırmaya çalıştı. Ama büyük takımların en kötü dönemlerinde bile “Tereyağından kıl çeker gibi” davranmazsanız, sonucuna katlanırsınız.

Maçın hemen başında yenilen gol kısa süreli bocalama yaşattıysa da kendisine gelen Yeni Malatyaspor, pes etmediğini gösterdi. İlk yarıda iki kez geriye düşmesine rağmen eşitliği sağlamak, bu sezonki başarının tesadüf olmadığını kanıtlar neticesindeydi. Özellikle Mina’nın müthiş oyunu ile 1 gol, 1 asistlik performansı maça damga vurdu. Üstüne Fenerbahçe’nin kullandığı penaltıyı Farnolle’nin kurtarışı bu maçtan en kötü 1 puan almamız gerektiğini gösteriyordu. İstatistikler sakın kimsenin kafasını karıştırmasın. Topu rakibe vererek oynamak Yeni Malatyaspor’un tercihiydi. Kontrol Fenerbahçe’de gibi görünse de oyunu yöneten Yeni Malatyaspordu. 

Son dakikalarda gelen şansız gol, sahadan mağlubiyetle ayrılmasına neden oldu ama kimse Yeni Malatyaspor’un hak ederek bir mağlubiyet aldığını sanmasın. Aslanlar gibi sahada mücadele eden bir takım ruhu vardı. Fenerbahçe’nin Yeni Malatyaspor’u mağlup edebilmesi için oynadığı sert futbol, çekindiğinin belirtisiydi. Çünkü fizik gücü yükseklerde olan bir takıma sahibiz. Böyle adrenalini yüksek maçlarda duran toplar ve uzun toplar her zaman etkili olur. Fenerbahçe’nin kazandığı iki gol de böylesine oluştu. 

Yeni Malatyaspor’un yenilmesine rağmen kendisinden övgüyle bahsediyorsak bu büyük bir başarıdır. Ama Guilherme’nin ilk yarıda rakibi aldatması gerçekten hiç doğru bir düşünce değildi. Ben şuna inanıyorum ki eğer o pozisyon gol olsaydı Erol Bulut, talimat vererek Fener’in de gol atmasını oyuncularından isteyecekti. Donald’ın her gün üstüne koyarak oynadığı futbol parmak ısırtıyor. Mina’nın üstün becerisi Sadık’ın gidişinden sonra daha net ortaya çıktı. Her şeye rağmen inancını kaybetmeyen bir Yeni Malatyaspor’u izlemek bizi gururlandırdı. Bundan sonraki süreçte Avrupa kupalarına gideceğimizin inancı daha da çok yükseklerde yer alıyor. 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!