Bu Ayıpta Bize Yeter!


Haftalardır kazanamayan iki takımın mücadelesini izledik. Hem Yeni Malatyaspor hem de Konyaspor’daki baskı iki takım oyuncularının üzerindeydi. İç sahada oynayacak olması Y.Malatyaspor’un lehine görünüyordu. Yeni hocası ile sahneye çıkacak olması bizlerin de beklentilerini üst seviyeye çıkartmıştı. Maçın ilk yarısında o beklentiyi karşılayamayan bir takım gördük. Uzatma dakikalarında gelen penaltı golü ve 10 kişi kalınması direnci düşürecekti, en azından oynadığı oyundan onu tahmin ediyorduk.

Soyunma odasında ne konuşuldu bilmiyoruz ama Hikmet hocanın oyuncularını ayakta tutmak için iyi bir konuşma yaptığını hissediyoruz. Antalyaspor’un 10 kişi kaldığı maçta bir varlık gösteremeyen Yeni Malatyaspor, Konyaspor karşısında bu kez kendisi 10 kişi kalmasına rağmen beraberliği kovalaması, hoca faktörünü gözler önüne serdi. Keşke, Kemal Özdeş’in yerine o zaman Hikmet Karaman gelseydi diye hayıflanmadık desek yalan olmaz. Murat’ın golü ile gelen puan, bizlerin de umutlarını artırmış oldu.

Kazanmayı herkes kadar bende çok isterim. Henüz maç bitmemişken ve umutlar hala varken gösterilen tepkileri doğru bulmuyorum. Yönetimin yanlışları fazlasıyla var ama yanlışlardan kaynaklanan tepkiyi maç sonunda vermek en doğru olanı olacaktır. Taraftarların eleştiri yapma hakkı her zaman vardır. Sonuçta bu takım herkesin. Bu konuda duyarlı olunursa daha iyi olacaktır. Maç bittikten sonra küfür ve hakaret olmadan protesto yapılması en doğru seçenektir.

Tabi bunları diyoruz ama stadyum dışında yönetim ile bazı seyirciler arasında istenmeyen tatsız olaylar yaşandı. Bu tabloyu görmek beni derinden üzdü. Bir kulüp başkanının arabasından inip maça gelen bir grupla böyle bir olaya karışması, gerçekten acı bir tablo. Başkan Adil Gevrek’e edilen küfürleri ne kadar tavsif etmiyorsam Başkan Gevrek’in de arabasından inip olayın içerisinde yer almasını bir o kadar tavsif etmiyorum. İnanın bu yakışmadı. Depremin etkisi hala üzerimizdeyken ve Mehmetçiklerimizin sınır ötesinde düşmanla mücadelesi hala gündemdeyken, bizim birbirimize girmemiz gerçekten ayıp. Adil başkanın yanında bulunanlardan bir aklıselim kişi olsaydı inanın ne o araba dururdu nede bu olaylar yaşanırdı.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!